Jak można się dowiedzieć ze strony internetowej firmy Globe-Traveller, jest ona obecna na rynku od 2009 roku.

 

W kamperach Globe-Traveller „Dzięki modyfikacji dachu, wewnątrz pojazdu zamontowane zostało dodatkowe, rozkładane łóżko. Co ważne, nawet gdy jest rozłożone, można wygodnie korzystać z jadalni. Wszystkie modele w seriach Voyager i Pathfinder z tą adaptacją dachu, mają po 300 cm wysokości. Wysokość wnętrza, liczona od podłogi do sufitu to 210 cm w okolicach stolika i 195 cm w tylnej części wnętrza.

 

Standardowe drzwi tylne furgonu zastąpiliśmy lekką ścianą wykonaną z GFK, co pozwoliło wygospodarować dodatkową przestrzeń wewnątrz pojazdu. Zyskaliśmy 12 cm. Dostęp do bagażnika zapewnia sporych rozmiarów klapa. Zamykana jest za pomocą centralnego zamka.


Rozkładane łóżka są częścią wyposażenia standardowego wszystkich modeli Pathfinder oraz Voyager. Ten wyjątkowy system wywołuje wiele pozytywnych reakcji. To, co na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła szafka, z łatwością zmienia się w sporych rozmiarów powierzchnię do spania (187 × 134 cm). Gdy łóżko jest rozłożone, można wygodnie siedzieć przy stoliku. A, co ważne, rozkładanie i składanie nie wymaga wysiłku.

 

Stworzenie prywatnej przestrzeni nie jest łatwym zadaniem w tak niewielkim wnętrzu, jakim jest kamper. A jest to ważne, nie tylko w przypadku rodzin podróżujących z dziećmi. We wszystkich modelach oznaczonych literą X oraz w modelu Voyager XS, znajdziecie wewnętrzne drzwi przesuwne. W ciągu dnia pozostają niemal niezauważalne. W nocy zamykają sypialnię, oddzielając ją od części jadalnej.

 

'Wersja rowerowa' jest opcją wyposażenia modeli Pathfinder Z oraz Explorer Z, która pozwala przewozić dwa rowery wewnątrz bagażnika. Aby łatwiej było je załadować, zainstalowaliśmy dedykowaną, wysuwaną platformę.

 

Najwyższa, dostępna wersja vanów (H3) stanowi podstawę dla serii Voyager, Pathfinder oraz Explorer. Umożliwiło to zaprojektowanie w pełni zimowych kamperów. Podwójna podłoga w całej części mieszkalnej i odpowiednia izolacja, pozwalają na użytkowanie tych pojazdów przez cały rok.

 

Produkcja kamperów Globe-Traveller nie jest typową linią montażową. Na wszystkich etapach produkcji, bierzemy pod uwagę niepowtarzalność każdego pojazdu i dopasowujemy szczegóły, w taki sposób, aby wszystkie elementy idealnie do siebie pasowały. To podejście pozwala nam osiągać najwyższą dokładność wykonania, na każdym kroku procesu produkcyjnego.

 

Jesteśmy przekonani, że komfort użytkowania kampera wymaga pewnego, minimalnego, poziomu wyposażenia. Dlatego właśnie, w standardzie, instalujemy elementy, które, w przypadku innych producentów, wymagają dodatkowej opłaty. Elektrycznie wysuwany stopień wejściowy, poduszka powietrzna pasażera, akumulator części mieszkalnej, ogrzewanie Truma Combi, 'turbo vent' - to tylko kilka przykładów tego, co zawiera podstawowe wyposażenie naszych kamperów.


Dla tych klientów, którzy chcą, aby ich kamper naprawdę wyróżniał się wśród innych, przygotowaliśmy długą listę opcji. Umożliwią one dopasowanie pojazdu do indywidualnych preferencji. Do wyboru dostępne są między innymi: skórzana tapicerka, obszyta skórą kierownica i drążek zmiany biegów, automatyczna klimatyzacja, nawigacja GPS, dodatkowe okna w części mieszkalnej, rolety na okna w kabinie, panele solarne, odbiornik telewizji wraz z anteną satelitarną i wiele innych".

 

W kamperach znajduje się WC, prysznic, kuchnia, szafki, łóżka, fotele, stoły, Jedynym problemem jest to, że w Polsce nie ma tak rozbudowanego zaplecza w terenie dla użytkowania kamperów, jak na zachodzie.

 

Jan Bodakowski