Jak informuje na swojej stronie Dorota Kuźnicka markę SK stworzyła „dla kobiet nowoczesnych, niezależnych i wymagających. Buty sygnowane logo DK powinny trafić w gusta klientek, które cenią klasykę i elegancję, a także miłośniczek odważniejszych rozwiązań. Moje autorskie kolekcje łączą styl i trendy z tradycją rzemieślniczą. Każdy sezon obfituje w szyte z ogromną starannością i pasją kozaki, botki czółenka, szpilki i torebki. Do produkcji używam starannie wyselekcjonowanych skór i komponentów najwyższej jakości. Buty wykonane są z delikatnego nubuku, klasycznej skóry licowej, a także ze skór o fantazyjnych fakturach i wzorach. Dzięki 15-letniemu doświadczeniu w branży obuwniczej produkcję i projektowanie butów znam od podszewki i wiem jak ważna jest wygoda i komfort noszenia. Dlatego wszystkie modele są starannie wyprofilowane zapewniając stopom solidne podparcie".

 

W wywiadzie dla portalu „Business woman life pl" („Abyś mogła podbijać świat w wygodnych butach") Dorota Kuźnicka stwierdziła, że „projektując torebki, zwracam uwagę na jakość, oryginalne wzornictwo i funkcjonalność. Wszystkie modele marki DK mają wiele przegród na zewnątrz i wewnątrz. Dzięki temu życie kobiety staje się łatwiejsze".

 

W wywiadzie projektantka nie ukrywa, że „Projektując nową kolekcję, zawsze wsłuchuję się w potrzeby Klientek. Potrzeby te przelewam na projekty. Z kolei projekty, które trafiają do Salonu DK, powstają w niewielkich nakładach. Różnicuję je natomiast takimi elementami jak tęgość, wysokość obcasa czy kolor. Moje portfolio butów jest na tyle bogate, że każda z Pań znajdzie swoją ukochaną parę butów". Dla projektantki :głównym trendem jest wygoda, a zaraz za nią najbardziej liczą się jakość i głos kobiet".

 

Jan Bodakowski