Książę Wiliam skrytykował swojego brata Harry'ego za jego ostatnią decyzję© prawy.pl

Książę Wiliam skrytykował swojego brata Harry'ego za to, że ten ostatnio wydał oświadczenie, iż nie będzie dalej sprawował obowiązków wynikający z przynależności do rodziny królewskiej.

Książę Wiliam wydał oświadczenie, w którym czytamy: "Przez całe życie służyłem bratu ramieniem. Nie mogę tego dłużej robić, jesteśmy oddzielnymi bytami".

Jest to efekt tego, że Meghan i Harry w mediach spolecznościowych złożyli oświadczenie, że nie chcą już pełnić żadnych funkcji w rodzinie królewskiej, chcą uniezależnić się finansowo i mieszkać częściowo w USA.

W oświadczeniu Harry'ego i Meghan czytamy: "Po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji postanowiliśmy w tym roku dokonać przejścia, zaczynając od pełnienia nowej, progresywnej roli w tej instytucji. Zamierzamy wycofać się jako "starsi" członkowie rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową, przy jednoczesnym dalszym wspieraniu Jej Królewskiej Mości Królowej".

Jest w nim mowa także: "Planujemy teraz zrównoważyć czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną, nadal szanując nasz obowiązek wobec Królowej, Wspólnoty Narodów i naszych patronatów. Ta równowaga geograficzna pozwoli nam wychować syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na następnym rozdziale, w tym na uruchomieniu naszej nowej organizacji charytatywnej".

Na koniec padają słowa: "Z niecierpliwością oczekujemy na udostępnienie pełnych szczegółów tego ekscytującego następnego kroku we właściwym czasie, ponieważ nadal współpracujemy z Jej Wysokością Królową, Księciem Walii, Księciem Cambridge i wszystkimi odpowiednimi stronami. Do tego czasu proszę przyjąć nasze najserdeczniejsze podziękowania za nieustające wsparcie".Autor: Redakcja
Źródło: Redakcja
Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

Polecamy
AFERA
„Gazeta Wyborcza” nawet z żydowskiego przestępcy-gwiazdy porno zrobi Polaka
AFERA
Czarny student z USA podawał się za ofiarę rasizmu. Monitoring wykazał, że prześladował się sam
ABSURD
Architekt widzi rasizm w... projektach miast! Jego zdaniem obalanie pomników to nie wandalizm
GORĄCY
Szokująca analiza! Czy Rosja znowu napadnie na Ukrainę? "Moskwa przygotowuje się do inwazji"
SKANDAL
Bezczelność. Niemiecka gazeta znowu pisała o "polskich obozach". Jest reakcja ambasady
GORĄCY
Mogło dojść do masakry w RPA! Strzelanina w kościele, pięć osób nie żyje, inni są ranni (FOTO)