Książę Wiliam skrytykował swojego brata Harry'ego za jego ostatnią decyzję© prawy.pl

Książę Wiliam skrytykował swojego brata Harry'ego za to, że ten ostatnio wydał oświadczenie, iż nie będzie dalej sprawował obowiązków wynikający z przynależności do rodziny królewskiej.

Książę Wiliam wydał oświadczenie, w którym czytamy: "Przez całe życie służyłem bratu ramieniem. Nie mogę tego dłużej robić, jesteśmy oddzielnymi bytami".

Jest to efekt tego, że Meghan i Harry w mediach spolecznościowych złożyli oświadczenie, że nie chcą już pełnić żadnych funkcji w rodzinie królewskiej, chcą uniezależnić się finansowo i mieszkać częściowo w USA.

W oświadczeniu Harry'ego i Meghan czytamy: "Po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji postanowiliśmy w tym roku dokonać przejścia, zaczynając od pełnienia nowej, progresywnej roli w tej instytucji. Zamierzamy wycofać się jako "starsi" członkowie rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową, przy jednoczesnym dalszym wspieraniu Jej Królewskiej Mości Królowej".

Jest w nim mowa także: "Planujemy teraz zrównoważyć czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną, nadal szanując nasz obowiązek wobec Królowej, Wspólnoty Narodów i naszych patronatów. Ta równowaga geograficzna pozwoli nam wychować syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na następnym rozdziale, w tym na uruchomieniu naszej nowej organizacji charytatywnej".

Na koniec padają słowa: "Z niecierpliwością oczekujemy na udostępnienie pełnych szczegółów tego ekscytującego następnego kroku we właściwym czasie, ponieważ nadal współpracujemy z Jej Wysokością Królową, Księciem Walii, Księciem Cambridge i wszystkimi odpowiednimi stronami. Do tego czasu proszę przyjąć nasze najserdeczniejsze podziękowania za nieustające wsparcie".Autor: Redakcja
Źródło: Redakcja
Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

Polecamy
NASZ TEMAT
Jak udział Polski w II wojnie ocenia Zachód? Brytyjczycy zaskakują
GORĄCY
USA grożą zabiciem następcy Sulejmaniego
GORĄCY
Zachód szuka megalomani u Putina
GORĄCY
Morze trzęsie Chinami
GORĄCY
Donald Trump przeciwko aborcji! Weźmie udział w marszu dla życia
GORĄCY
Amerykanie tworzą sieć maszyn bojowych ABMS