Strona wydarzenia została zalana komentarzami krytykującymi organizatorów za ten ruch. Organizatorzy zareagowali… wyłączając możliwość zamieszczania postów w wydarzeniu, ale internauci zaczęli komentować sprawę na stronie Rady Dialogu Archidiecezji Krakowskiej. Poniżej zamieszczamy cytaty z niektórych komentarzy.

Tom pisze: „Gdzie krzyże?! Gdzie życie w tym szarym, martwym obrazie kościoła?! 17 lat mieszkałem w Jordanii, czyli jednym z <<mniej>> radykalnie islamskich krajów, a i tak nigdy tam nie było dnia Chrześcijaństwa w żadnym z meczetów, a wręcz przeciwnie, ciągłe kłamanie i wyzywanie nas od najgorszych na świecie! Jedynym waszym dialogiem powinna być walka o sprawiedliwość dla katowanych i zabitych w Syrii, Iraku i Nigerii katolikach!” Rafał pisze: „Półksiężyce są na budynkach, ale krzyża się wstydzicie? Czekamy teraz na dzień ateizmu w Kościele…” Karolina pisze: „WSTYD!!! Żeby tak zdeprecjonować wiarę katolicką na rzecz jakiejkolwiek innej wiary? Islam cudny, kolorowy na pierwszym planie, a na drugim brzydki, szary wstrętny katolicyzm? I to jeszcze bez krzyża! Źle Wam z wiarą katolicką w Polsce? Islam lepszy? I Wy to nazywacie braterstwem?”

O sprawie napisał portal dorzeczy.pl, nazywając grafikę „zaskakującą”. Dzień Islamu, odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 27.01 w budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 1. Na spotkanie zaprasza ks. prof. Łukasz Kamykowski. Podczas wydarzenia organizatorzy przewidują m.in. lekturę Koranu.