Z zagranicy

Pamiętnik Asii Bibi

O skazanej na karę śmierć Asii Bibi świat usłyszał kilka miesięcy temu. Pakistanka w celi śmierci napisała pamiętnik. Został wydany pt. „Zabierzcie mnie stąd”.

Pochodzącą z Pakistanu chrześcijankę oficjalnie skazano za bluźnierstwo przeciw islamowi. Jednak prawdziwą przyczyną było chrześcijańskie świadectwo wiary.
 
Hiszpańskie wydawnictwo LibroLibres zdecydowało się na wydanie pamiętnika jaki Asia Bibi napisała w celi śmierci. W książce pt. „Zabierzcie mnie” opublikowano także list jaki przetrzymywana kobieta napisała do najbliższych. W napisaniu książki pomogła jej francuska dziennikarka Anne-Isabelle Tollet.

W liście do najbliższych Asia Bibi napisała: „Jesteśmy chrześcijanami i ubogimi, ale nasza rodzina jest światłem… Wciąż nie wiem, kiedy mnie powieszą, ale pozostańcie w pokoju, moi kochani; pójdę z podniesioną głową, bez lęku, bo będzie ze mną nasz Pan i Dziewica Maryja, którzy wezmą mnie w swoje ramiona”.
 
Kobieta mimo zamknięcia wie o światowej akcji na rzecz jej uwolnienia.

Agata Bruchwald

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra