Ernesto Che Guevara. Bandyta, szaleniec, wielokrotny morderca, sadysta i agent KGB Cz. 1. Romantyczna opowieść o zbrodniarzu

0
0
0
/ wikipedia.pl

14 czerwca minie kolejna rocznica urodzin Ernesto Che Guevary. Człowieka, który po dzień dzisiejszy jest ikoną wszelkiego rodzaju „ruchów lewicowych”. Tysiące naćpanych dymem marihuany, odurzonych „lewicowymi ideałami” osobników noszących go na koszulkach uważa siebie za istoty lepsze, bo nie skażone konsumpcjonizmem i mających idee. To, że ich idea i fascynacja dotyczy najbardziej zbrodniczego systemu w dziejach ludzkości i człowieka, który był wielokrotnym mordercą do otumanionych prochami łbów już nie dociera.

Kup T-shirt, lub skarpetki

 

Dobrze jest dzisiaj na Che zarobić trochę grosza. Miliony koszulek, kurtek, skarpetek, gitar i papierośnic zdobią wizerunki bohatera rewolucji. Pomaga sprzedawać austriackie narty Fischer model „Rewolucja", sprzęt elektroniczny firmy JVC, t–shirty i jeansy Jest na płycie zespołu Rage Against The Machine i na puszkach angielskiego piwa reklamowanego hasłem „Zabronione w USA. Musi być dobre”!. Piwo zostało wycofane ze sprzedaży gdyż wdowa po „Che” wniosła pozew do sądu. Były też w świątecznej ofercie jednej z amerykańskich sieci handlowych dziecięce śpioszki z jego wizerunkiem. Ostatecznie, po fali protestów firma wycofała produkt i przeprosiła. Nawet w Polsce. „Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego" tak reklamował swoje soki wadowicki Maspe. Firma wycofała z produkcji etykietki po proteście Stowarzyszenia KoLiber, które uważa, że nie wolno promować mordercy. A w koszulce z Che Guevarą chodzi najnowszy lider "Żydokomuny wiecznie żywej", czyli szefuncio partii Razem niejaki Adrian Zandberg.

Przejdź się szlakiem Che

Są też dwa szlaki turystyczne śladami Che – w Boliwii i na Kubie. Szlak Che Guevary na Kubie stworzony został z myślą o osobach, które chcą dowiedzieć się jak najwięcej o heroicznej guerilli. W ramach tej imprezy dostępne są trzy trasy, każda powiązana z jednym z etapów pobytu Che na Kubie: Che Partyzantem - przybycie partyzantów na Kubę na jachcie Granmy; Che Przywódcą - zwycięstwo pod Santa Clara; i wreszcie Che Ministrem - Kubańska Rewolucja. Każda z tras organizowana jest we współpracy z Centrum Badań imienia Ernesta Guevary, pod kierownictwem wdowy po rewolucjoniście, Aleidy March i je­go syna, Camilo Guevary. Środkami transportu do dyspozycji uczestników podczas tej wyprawy są, poza własnymi stopami, konie, muły, ciężarówki albo jeepy. Szlak Che Guevary jest także w Boliwii. Na 800-kilometrowej trasie, powstał szlak turystyczny "Droga Che" finansowany przez Międzyamerykański Bank Rozwoju. Bank udzielił boliwijskim operatorom turystycznym 436 tysięcy dolarów kredytu na budowę pierwszych moteli i schronisk turystycznych na „Drodze Che”. Eksperci banku i przedsiębiorcy branży turystycznej liczą na to, że trasa przyciągnie tysiące osób. „Droga Che”, według projektu boliwijskich operatorów turystycznych, będzie miała „walory sentymentalne dla ludzi o sympatiach lewicowych”. Trzeba będzie ją pokonywać konno, pieszo i samochodami terenowymi chwilami z ekstremalnym ryzykiem, ponieważ górskie tereny Boliwii, przez czterdzieści lat praktycznie się nie zmieniły.

Tak więc możesz przejść się szlakiem mordercy i sadysty. W końcu to prawdziwy idol. Stworzony przez KGB i lewackie "łelity" Zachodu. W następnej części omówimy jego biografię, która nijak się nie ma do stworzonego mitu.

Źródło: Piotr Stępień

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną