1. „Mamy to pod całkowitą kontrolą. Jedna osoba przyjeżdża z Chin i mamy ją pod kontrolą. Wszystko będzie dobrze” (22 stycznia).

2. „Prawie ograniczyliśmy to zjawisko, które przybywa z Chin” (2 lutego).
3. „Coronawirus jest pod kontrolą w USA. Jesteśmy w kontakcie ze wszystkimi  dpowiednimi krajami. (...) Rynek akcji zaczyna dla mnie wyglądać bardzo dobrze!” (22 lutego).
4. „Schodzimy bardzo znacząco w dół, a nie idziemy w górę... Mamy wszystko pod kontrolą. To znaczy, naprawdę wykonaliśmy bardzo dobrą robotę” (26 lutego).
5. „To jest grypa. To jest jak grypa... To trochę jak zwykła grypa, dla której mamy szczepionki przeciw grypie. Zasadniczo będziemy mieli szczepionkę przeciwko grypie w szybkim czasie" (26 lutego).
6. „Zniknie. Pewnego dnia - to jest jak cud - zniknie. (...) Może odejdzie. Zobaczymy, co się zdarzy. Nikt tak naprawdę nie wie” (27 lutego).

7. „Nie, wcale mnie to nie martwi. Nie, wykonaliśmy świetną robotę” (8 marca).
8. „Tak więc w zeszłym roku 37 000 Amerykanów zmarło na zwykłą grypę. Średnio wynosi to od 27 000 do 70 000 rocznie. Nic nie jest zamknięte, życie i gospodarka są aktywne. W tej chwili potwierdzono 546 przypadków wirusa, 22 zgonów. Pomyśl o tym!" (9 marca).
9. „To bardzo zaraźliwy wirus. To niesamowite. Ale to coś, nad czym mamy  kontrolę” (15 marca).
10. „Nie wierzę, że potrzebują 40 000 lub 30 000 respiratorów. Wiesz, czasami chodzisz do dużych szpitali, oni mają dwa respiratory. A teraz nagle mówią, czy możemy zamówić 30 000 respiratorów? ” (27 marca).

11. „Nazywasz to zarazkiem, możesz to nazwać grypą. Możesz nazwać to wirusem. Możesz nazwać to wieloma różnymi nazwami. Nie jestem pewien, czy ktoś wie, co to jest” (27 marca).