Wyniki tej metody zostały uznane przez ekspertów za pozytywne. Sam pomysł nie jest oryginalnym wytworem włoskich lekarzy ponieważ skorzystali oni jedynie z doświadczeń chińskich kolegów. Chińscy lekarze chwalą leczenie transfuzją krwi, które podobno przetestowali już na tysiącach pacjentów.

W położonym w północnych Włoszech szpitalu w Pawii   leczy się zakażonych koronawirusem poprzez transfuzję krwi oddanej przez wyleczonych pacjentów u których w związku z przebytą chorobą wytworzyły się przeciwciała. Austriacka Agencja Prasowa APA poinformowała w czwartek, że procedura została już przetestowana przez lekarzy w Chinach.
Pierwszymi dawcami krwi byli dwaj lekarze, którzy już wyleczyli się z COVID-19. Wyniki tego testowego leczenia zostały uznane przez ekspertów za pozytywne, chociaż oficjalne informacje nie zostały jeszcze opublikowane. Szpital już wezwał wyleczonych pacjentów do oddania krwi na potrzeby leczenia osób zakażonych.
Delegacja chińskich lekarzy z Wuhan, która dwa tygodnie temu odwiedziła Pawię w Lombardii, również pochwaliła leczenie transfuzją krwi. Według nich ta sama metoda w Chinach została przetestowana na tysiącach pacjentów z doskonałymi wynikami. Wuhan jest pierwotnym epicentrum choroby, która zaczęła się rozprzestrzeniać  tam od końca ubiegłego roku.
 
Arkadiusz Miksa