Idealny materac dla dzieci i nastolatków

Twardość materaca powinna być dostosowana do wagi naszego ciała. Materace miękkie z oznaczeniem H1 są dedykowane osobom, których masa ciała nie przekracza 60 kilogramów. W związku z tym, jest to dobra propozycja dla starszych dzieci oraz nastolatków. W przypadku niemowlaków oraz bardzo małych dzieci, skala ta nie ma zastosowania. Dla najmłodszych dedykowane są specjalne materace piankowe dostosowane do rozwijającego się układu kostnego.

Czy miękki materac jest dobrą propozycją do sypialni małżeńskiej?

Jeśli oboje współmałżonków mieści się w limicie do 60 kilogramów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać materac miękki H1 https://www.kaszmirowysen.pl/materace-miekkie. Jak doskonale wiemy, większość panów przekracza jednak tą granicę, a co za tym idzie, wymagany jest materac średnio-twardy H2. Co zrobić, gdy różnica wagowa jest bardzo duża? Nowoczesne materace profilowane często posiadają dzielone połowy. Jedna jest dostosowana do osób lekkich, podczas gdy druga połowa posiada twardość H2. Takie udogodnienie oferują m.in. nowoczesne materace lateksowe oraz piankowe.

Materace miękkie – jakie funkcje pełnią?

Materac o dużej miękkości jest dedykowany wszystkim osobom lekkim. Wówczas, wypełnienie zapewnia dobrą stabilizację kręgosłupa przy jednoczesnym swobodnym przepływie krwi. Zbyt twardy materac dla osoby lekkiej oznaczałby spore problemy z krążeniem. Jeśli szukasz nowoczesnego wypełnienia H1, z czystym sumieniem możemy polecić materace termoelastyczne dostosowujące się zarówno do nacisku punktowego, jak również do temperatury naszego ciała. To dobra propozycja w sypialniach małżeńskich i łóżkach dwuosobowych.