Rodzaje infolinii firmowych

W Polsce numery rozpoczynające się od cyfr: 0-800 i 0-801 są znane od lat. Zasadnicza różnica między nimi występuje w stronie, która ponosi koszty. W przypadku numerów 0-800 klient nie ponosi żadnych opłat za połączenie, natomiast numer 0-801 oznacza, że klient może ponosić koszty za:

  • minutę połączenia,

lub

Ostateczne koszty połączenia i utrzymania infolinii są zależne od wybranej opcji.

Czy koszt utrzymania infolinii jest wysoki?

Na opłatę za utrzymanie infolinii firmowej składają się:

  • koszty instalacyjne,

  • koszty abonamentowe.

Opłaty instalacyjne są płacone jednorazowo i wynoszą najczęściej od 50 zł netto do 100 zł netto w przypadku wybrania dodatkowych funkcji jak np. przekierowywanie połączeń.

Opłaty abonamentowe stanowią natomiast główny koszt utrzymania infolinii. Są płacone cyklicznie, najczęściej w ujęciu miesięcznym. Ich koszt różni się w zależności od wybranego numeru oraz wybranych usług. W ten sposób opłata abonamentowa za infolinię firmową może oscylować od 80 zł netto (za minimalny ruch przychodzący), do nawet 800 zł netto (za gigantyczny ruch w przypadku największych firm).

Doświadczenie pokazuje, że na początek wystarczy średni pakiet, którego koszt nie stanowi dużego wyzwania na rozwijającej się firmy. Utrzymanie infolinii – z perspektywy potencjalnych zysków – jest więc jak najbardziej opłacalne.

Ile wynosi koszt połączeń w infolinii firmowej?

Inną kwestią jest koszt połączeń. W przypadku numerów 0-800 opłata leży po stronie firmy i wynosi od 0,15 zł netto do 0,45 zł netto. Z kolei w przypadku numerów rozpoczynających się od cyfr: 0-801 lub 0-804 koszty rozkładają się po połowie między klientem a firmą.

Opłata za połączenie z telefonów stacjonarnych oscyluje wtedy między 0,20 zł netto a 0,49 zł netto za minutę rozmowy.

Granie na czekanie: szansa na oszczędność.

Infolinie firmowe pozwalają również na aktywację funkcji „granie na czekanie”. Jest to świetne rozwiązanie dla firm, które pozwala na oszczędność pieniędzy!

Funkcja „Granie na czekanie” polega na przygotowaniu komunikatu, powitania lub zapowiedzi głosowej, którą usłyszy klient, dzwoniący na infolinię. Jest to pewnego rodzaju „punkt selekcyjny”, gdyż dopiero po przejściu funkcji „Granie na czekanie” i uzyskaniu połączenia z konsultantem, firma płaci za połączenie. W ten sposób zmniejszają się koszty utrzymania infolinii, ponieważ właściciel nie płaci za wszystkie połączenia, tylko za te, które zostały zrealizowane.

Jaki jest koszt utrzymania infolinii?

Podsumowując, koszt utrzymania infolinii zależy od: opłaty instalacyjnej oraz opłaty abonamentowej. Pierwsza wynosi około 50 zł, druga od 80 zł netto. Oznacza to, że na początek wystarczy 150 zł, aby uruchomić infolinię firmową i czerpać z niej zyski. Dodatkowo – w zależności od wybranego numeru – właściciel ponosi koszty prowadzonych rozmów, które wahają się między 0,15 zł a 0,45 zł. Koszt utrzymania infolinii nie są więc duże, w przeciwieństwie do zysków, które mogą być ogromne. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://kontaktinfolinia.pl/