– Podjęłam decyzję o kandydowaniu na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich – ogłosiła w środę prawnik.

Kandydaturę Rudzińskiej-Bluszcz poparło ponad 140 rozmaitych organizacji pozarządowych. Wśród nich znalazły się m.in. te znane z walki o konstytucję i „wolne sądy” czy feministyczne i tęczowe postulaty, a także ekoterroryści – Akcja Demokracja, Centrum Praw Kobiet, Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Fundacja Centrum im. Bronisława Geremka, Fundacja Cicha Tęcza, Fundacja im. Stefana Batorego założona przez George’a Sorosa oraz współfinansowana przez niego Helsińska Fundacja Praw Człowieka, WWF Polska, Greenpeace, założona przez Roberta Biedronia Kampania Przeciw Homofobii, KOD, Kongres Kobiet, Miłość Nie Wyklucza i inne.

Poparcie przez fundację Sorosa w Polsce to nie jedyne związki z żydowskim miliarderem. Rudzińska-Bluszcz ma bowiem na swoim koncie także kurs liderski organizowany przez „Open Society Justice Initiative” – inną organizację Sorosa. Ukończyła go w 2017 roku, czym chwali się na swojej stronie internetowej.

– Zdecydowałam się podjąć wyzwanie i przyjąć nominację od organizacji pozarządowych, bo uważam, że to mój obowiązek. Wiem, jak działa urząd RPO, mam 15-letnie doświadczenie prawnicze, a nade wszystko – wiem, jak wygląda Polska, ta prawdziwa, nie ta widoczna zza warszawskich biurek. Walka o prawa obywatelskie i krzywdy, które spotykają ludzi, nie dzieją się na Wiejskiej – deklarowała Rudzińska-Bluszcz.

Rudzińskiej-Bluszcz nie podobało się m.in., że prokuratura postawiła zarzuty kierowniczce z IKEA, która zwolniła jednego z pracowników za cytowanie Biblii. Mężczyzna nie chciał bowiem brać udziału w promowaniu LGBT.

Poparcie dla Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz wyraziła także europoseł a wcześniej zastępca Adama Bodnara, Sylwia Spurek.

– Jako Zastępczyni RPO miałam zaszczyt współpracować z mec. @ZuzannaRB, która wielokrotnie udowodniła, że prawa człowieka są dla niej najważniejsze. Doświadczenie, kompetencje i przywiązanie do wartości – napisała.

Przytoczone powyżej głosy poparcia oraz fakt, że Rudzińska-Bluszcz przez ostatnie 5 lat była prawą ręką Adama Bodnara wskazują, że „społeczna kandydatka” będzie kontynuowała linię swojego poprzednika. Lewackie środowiska mogłyby więc liczyć na jej wsparcie w forsowaniu „postępowych” postulatów i szerzeniu ideologii LGBT.

Marta Maciejewska