Deon.pl to jezuicki portal uchodzący za awangardę modernizmu i "postępowego Kościoła" w Polsce. Były redaktor tego portalu Karol Wilczyński, który na Facebooku pozuje w odzieży w barwach LGBT, pochwalił niemieckich "katolików" za comiesięczną inicjatywę związaną z LGBT w Monachium.

- Raz w miesiącu katoliccy parafianie z kościoła w Monachium - stolicy najbardziej katolickiego regionu w Niemczech - dekorują ołtarz podczas katolickiej mszy tęczową flagą. Na nabożeństwo mogą przyjść wszyscy, którzy łączą się w modlitwie za społeczności mniejszości seksualnych. Byłem na nim kilkakrotnie w czasie, gdy studiowałem i mieszkalem w tym mieście. Były na nim siostry zakonne udzielające azylu lesbijkom uciekającym z krajów, gdzie osoby homoseksualne poddawane są egzorcyzmom, prześladowane i zabijane. Byli moi znajomi z katolickich wspólnot, zaangażowani wierzący geje z rodzinami - napisał na Facebooku Karol Wilczyński.

Ciężko też zrozumieć, co ma na myśli pisząc o "wierzących gejach z rodzinami". Czy chodzi o homoseksualistów, którzy mają żony? To się zdarza i przecież takie osoby nie mają problemów w Kościele. Chyba, że pod pojęciem "rodzin" nazywa związek dwóch mężczyzn. Wówczas nie można mówić o "wierzących".

- Nie dajcie sobie wmówić, że się nie da. Da się. Trzeba tylko chcieć - podsumowuje.

Czy wkrótce podobne aberracje w imię LGBT przenikną także do Polski?