Jeszcze kilka dni przed wybuchem epidemii w Chinach rabin Pinto na swoim kanale na YouTube ogłosił, że miał wizję dotyczącą przyszłości.

- Wszyscy wiedzą, że jestem bardzo ostrożny w moich wypowiedziach, ale wkrótce w świecie stanie się coś strasznego. Świat będzie w szoku. Rozpocznie się to za kilka dni. Musimy odpowiednio przygotować się na nadejście tego pandemonium i zacząć modły już teraz - mówił na początku tego roku rabin.

W efekcie trafności przepowiedni, rabin zyskał wielką sławę na YouTube. Gdy rządy na świecie wprowadzały całkowite wyłączenie gospodarki, Yosef Pinto ostrzegł, że to dopiero początek nieszczęść. Po koronawirusie ma nastąpić wielki głód na całym świecie.

- Nie próbuję nikogo straszyć. Zwracam się tylko do was, aby powiedzieć straszną prawdę. Od chwili wybuchu epidemii w Chinach zginęły dziesiątki tysięcy ludzi, miliony są poddane kwarantannie przez kilka tygodni. Ci, którzy nie umierają z powodu tej choroby, umierają z głodu. Wkrótce zapasy żywności się skończą, a wtedy ludzie zrozumieją, że nie mają nic do stracenia i sami spróbują się uratować - przekonuje.

Rabin twierdzi też, że w samych Chinach "rozpocznie się holokaust".