To piekielnie trudne czasy dla miasta - mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Przekonywał, że nigdy nie było tak "katastroficznego zbiegu okoliczności". "Rząd tnie pieniądze dla samorządów a dodaje im zadań, mamy pandemię i recesję w gospodarce. Tylko w tym roku dochody Warszawy spadną o 1,5 miliarda złotych” - powiedział Rafał Trzaskowski.

Kryzys budżetowy miasta odczują boleśnie warszawscy kierowcy. Ratusz rozszerzy strefy płatnego parkowania i zmieni godziny do których parkowanie będzie płatne. Opłata za parking w stolicy będzie obowiązywała do godziny 20. To plany na ten rok.

W przyszłym roku powstanie najdroższa strefa centrum, gdzie pozostawienie auta będzie kosztowało 6 złotych za godzinę. Trzaskowski znacznie podniesie także opłaty za śmieci. Wprowadzony zostanie mechanizm powiązania opłat za śmieci ze zużyciem wody w danym lokalu. Na horyzoncie pojawiają się też plany podniesienia cen biletów w komunikacji miejskiej, ale tu nie ma jeszcze gotowych rozwiązań.

Warszawa zrezygnuje z wielu miejskich inwestycji. Wykreślone zostają budowy: tramwaju na Gocław, linii tramwajowej łączącej Wilanów z Dworcem Zachodnim, kładki przez Wisłę, obwodnicy Śródmieścia i budowa sali koncertowej Sinfonii Varsovia - poinformował Rafał Trzaskowski.