Do Matki Bożej

Osoby starsze są tymi, które mogą i powinny przekazywać właściwy systrem wartości młodszemu pokoleniu. Dlatego z radością dostrzegamy, iż odbyła się już III Pielgrzymka Seniorów na Jasną Górę, a uczestniczyli w niej min. dr Bogusław Rogalski, Prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin oraz ks. Ryszard Halwa, Redaktor Naczelny portalu Prawy. Pl i miesięcznika "Moja Rodzina". Do Matki Bożej przybywają ci, którzy Ją kochają, nie wstydzą się swojej maryjności, pielęgnują tę podstawową rodzinną modlitwę, jaką jest Różaniec.  

Sztafeta pokoleń

Dr Bogusław Rogalski w rozmowie z Radiem Jasna Góra podkreślił, iż osoby starsze są pierwszym ogniwem w sztafecie pokoleń, tymi, którzy mają wpływ na dzieci, wnuki i prawnuki. Są strażnikami wartości, poruszają się sprawnie nawet w mediach społecznościowych, z których korzystają następne pokolenia - dlatego tak istotne jest, byśmy umieli ich docenić. 


Polski szacunek dla osób starszych

Na tle Europy, w której zdarza się coraz częściej odrzucanie starości i eliminowanie osób starszych ze społeczeństwa (czego przykładem jest cała antykultura eutanazji w Holandii) - Polska odznacza się głębokim szacunkiem dla Seniorów. Dr Bogusław Rogalski nazwał ich "perłą w koronie polskiego społeczeństwa"  i przypomiał, że to im zawdzięczamy, to że jesteśmy; to, jaką Ojczyznę od nich dostaliśmy; to, w jakich starciach brali udział, by nam przyszłość w Polsce wywalczyć, by ukształtować warunki dla tej przyszłości. 

Potrzeba roztropnej polityki

Spytany o to, jakiej polityki potrzebują polscy Seniorzy, Prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin przyznał, że powinno się zaproponować osobom, które opiekują się starszymi i niedołężnymi rodzicami, urlopy takie jak dla osób opiekujących się dziećmi. Wiek człowieka ma swoje piękno, na każdym etapie życia - stwierdził w podsumowaniu. 

Całej audycji można wysłuchać pod linkiem: https://soundcloud.com/radiojasnagora/2020-09-21-dr-boguslaw-rogalski-doradca-do-spraw-miedzynardowych-w-pe

Aleksandra Pietkiewicz