Mnie zachowanie posłanki skojarzyło się z małpami, od których, jak wiadomo, lewicowcy pochodzą. Wśród małp takie zachowanie nazywane jest iskaniem. Małpy wzajemnie przeczesują sobie futro w poszukiwaniu insektów i jak owe insekty znajdą, to je zjadają (zjedzona wsza nie wraca na zwierzaka). Iskanie nie służy jednak tylko higienie, jest także formą okazywania czułości, tworzenia więzi i okazywania szacunku.

Najsmutniejszym obrazkiem jest małpa, której nikt nie iska i która, by poczuć się lepiej, musi sama się iskać, by mieć namiastkę czułości. Może więc posłanka czuje się tak samotna, niedoceniona, niekochana, że atawistycznie, jak małpy, z których wywodzą się socjaliści, się autoiska. Zapewne, gdyby ktoś okazał posłance zainteresowanie, nie czułaby się taka samotna i niekochana, i sama by się nie iskała. Zdaje się, że deficyt czułości i zainteresowania jest dla posłanki bardzo dolegliwy. Widać było to między innymi w tym, jak wiarygodnie odegrała rolę pielęgniarki usiłującej uwieść pacjenta, od której ten pacjent ucieka, choć „podobno każdy facet marzy o seksownej pielęgniarce".

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira twierdziła, że jest „dyplomowana aktorką po PWST". Z danych serwisu „Film polski" wynika, że w rzeczywistości ukończyła Wydział Lalkarski PWST w Krakowie — Filia we Wrocławiu. Wcześniej, według tego samego portalu, Klaudia Jachira ukończyła Policealne Studium Aktorskie "L'Art Studio" w Krakowie.

Klaudia Jachira ma też bogate doświadczenie zawodowe dające jej olbrzymią wiedzę i umiejętności do pracy publicznej: zagrała epizodyczną role Michaliny w 163. odcinku serialu „Przyjaciółki", rolę klientki w 31. odcinku serialu „Galeria". Między 2004 a 2019 aż pięć ról w serialu „Pierwsza Miłość". Wcieliła się w postacie: dziewczyny nieudolnie podrywanej przez Bartka Miedzianowskiego, klientki pubu "Barbarian"; policjantki dyżurnej w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu; pielęgniarki na Oddziale Neurologii Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu, pasażerki na dworcu PKP kupująca bilet na pociąg do Wrześni. W serialu „Na wspólnej" zagrała sekretarkę w odcinku 2646.

 

Jan Bodakowski