1. Kredyty hipoteczne. Co należy o nich wiedzieć?

  2. Kredyty gotówkowe. Na czym polega to rozwiązanie?

  3. Kredyt konsolidacyjny. Kiedy się na niego zdecydować?

 

Drugi powód, dla którego tak chętnie korzystamy z oferty banków to zaś różnorodność proponowanych przez nie produktów finansowych. W banku możemy bowiem pożyczyć pieniądze na właściwie dowolny cel, a poszczególne typy kredytów dostosowane są do potrzeb klientów planujących różne inwestycje. Warto więc poznać kredyty gotówkowe online Direct.Money.pl oraz inne typy kredytów, a także dowiedzieć się, który z nich będzie w naszej sytuacji najlepszym wyborem.

Kredyty hipoteczne. Co należy o nich wiedzieć?

Jednym z najczęstszych powodów, dla których odwiedzamy banków lub doradców kredytowych jest z całą pewnością zamiar kupna mieszkania lub budowy domu. Związane z tym wydatki niemal zawsze osiągają poziom kilkuset tysięcy złotych, przekraczając tym samym finansowe możliwości przeciętnego polskiego klienta. Jedynym sposobem na ich sfinansowanie okaże się wzięcie kredytu hipotecznego. Na szczęście takie produkty finansowe znajdziemy w ofercie większości banków, o czym możemy przekonać się, wybierając Kredyt hipoteczny online na Direct Money.

Jak większość z nas na pewno doskonale wie, w kredycie hipotecznym zabezpieczeniem jest hipoteka nieruchomości, którą zakupimy dzięki finansowaniu. W przypadku, gdyby spłata kolejnych rat okazała się niemożliwa, bank przejmie mieszkanie lub dom. Warto też pamiętać o tym, że do otrzymania kredytu hipotecznego konieczne jest wniesienie wkładu własnego. Jego wysokość wynosi co najmniej 32 100 złotych.

Kredyty gotówkowe. Na czym polega to rozwiązanie?

Innym popularnym typem kredytów bankowych jest kredyt gotówkowy. W ramach tego produktu finansowego otrzymujemy pewną kwotę, którą możemy spożytkować na dowolne potrzeby, bez informowania banku o celu finansowania. To spora różnica w porównaniu z omówionymi w poprzednich akapitach kredytami hipotecznymi, dzięki którym możemy pozyskać pieniądze konieczne do zakupu jednej, konkretnej nieruchomości.

Kredyt hipoteczny udzielany jest na konkretny okres i spłacany w miesięcznych ratach. Im tych będzie więcej, tym wyższe oprocentowanie zaproponuje nam bank. Z drugiej strony, wysokość poszczególnych rat będzie niższa, przez co okażą się mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu. Zarówno w przypadku kredytu hipotecznego, jak i gotówkowego, by otrzymać finansowanie powinniśmy wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową. Jej kryteria dotyczą między innymi wysokości zarobków, pewności dochodów przez cały okres kredytowania, rodzaju zatrudnienia (premiowana jest umowa o pracę na czas nieokreślony) oraz historii kredytowej czyli terminowego spłacania wcześniejszych zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny. Kiedy się na niego zdecydować?

Inny typ to kredyt konsolidacyjny. Jest on udzielany klientom spłacającym jednocześnie kilka zobowiązań z różnych banków. Dzięki temu rozwiązaniu nie muszą oni pamiętać o wykonywaniu kilku przelewów każdego miesiąca, łącząc wszystkie raty w jedną. Nowa rata zwykle okazuje się też niższa niż łączna wysokość wszystkich innych, co pozytywnie wpływa na kondycję domowego budżetu.