– W Polsce związki wyznaniowe i kościoły podlegają rejestracji, i ochronie. Nie każdy może ad hoc tworzyć sobie „kościół” i organizować „modlitwę” przy piwie i w intencji piwa. Jeżeli rzeczywiście „Gazeta Wyborcza” ma dowody, że w polityczną hucpę posła Koperskiego zaangażowani są jacyś narodowcy, to to jest niepokojące. Jeżeli do tego dodamy głosowanie posła Janusza Korwin-Mikkego z Konfederacji Wolność i Niepodległość przeciwko uchwale Sejmu RP w sprawie Aleksjeja Nawalnego, to powstaje pytanie o motywy działań na rzecz osłabienia Polski w czasie epidemii COVID-19. Od posła Przemysława Koperskiego, który zaangażowany jest w cieszyńską polityczną hucpę, oczekuję, że odetnie się od wezwania do eksterminacji członków Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin – powiedziała Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Monika Socha-Czyż.

Wezwanie do eksterminacji, które pojawiło się na profilu społecznościowym liderki bielskiego ZChR, skomentował dla NGO prezes ugrupowania.

- Jest to skandaliczny i niebezpieczny przejaw agresji, nienawiści oraz wezwania do fizycznej przemocy wobec liderów Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. Nie pozostawimy tego bez echa. Osoby, które dopuszczają się takich wpisów w mediach społecznościowych muszą być ścigane przez prokuraturę. Nie pozwolimy na skrajna lewacką przemoc wobec nikogo, a zwłaszcza wobec osób chroniących wartości chrześcijańskie - powiedział prezes chadeków, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Kpiny z religii i osób wierzących sposobem na COVID-19?

- Goście restauracji w centrum Cieszyna jedzą na miejscu. Nie mu tu zasłaniania żaluzji, czy zakrywania okien. Restauracja z podawaniem dań na miejscu w żaden sposób się nie kryje. Gości zaprasza na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych, a na jednej z ulic centrum miasta postawiła reklamową tablicę.

Właściciele restauracji U Trzech Braci – bo tak brzmi nazwa lokalu – wyjaśniali wówczas, że działają jako kościół i zapraszają swoich gości na „wspólną modlitwę na siedząco przy piwie”. „Intencją tej modlitwy jest, aby piwo się nie zepsuło” – tłumaczyli - podała Interia.pl.

- Wychodzimy z założenia, że zamiast czekać na nasz wspaniałomyślny parlament, lepiej jest pomóc sobie samemu. Organizujemy więc wspólną modlitwę (na siedząco) przy piwie. Intencją tej modlitwy jest, aby piwo się nie zepsuło” – poinformowała restauracja „U Trzech Braci” w Cieszynie na swoim profilu na Facebooku. 8 stycznia na nowo zaczęła działalność stacjonarną, zapraszając w mediach społecznościowych gości do lokalu. Po ponownym otwarciu szybko pojawiła się policja i kontrola z sanepidu, której – w ramach interwencji poselskiej – przyglądał się Przemysław Koperski z Lewicy -  podał niedawno ten portal opisując łamanie obostrzeń w czasie epidemii COVID-19 w Cieszynie.

- Kpiny z religii i osób wierzących są uzasadnieniem dla właścicieli restauracji dla łamania obostrzeń. Skoro w politycznej hucpie brał udział poseł postkomunistów, to nie jest żadna „modlitwa” w intencji tego, aby „piwo się nie zepsuło”, ale spotkanie miłośników komunizmu z rewolucyjnym wezwaniem do łamania prawa pod auspicjami intencji Lenina i Stalina. Mało tego, przy piwie to akurat spotykali się w Monachium zwolennicy NSDAP. To opary absurdu. Poseł Koperski może – z powodzeniem – spędy postkomuny z piwem w roli głównej organizować sobie w swoim biurze poselskim chroniąc się za immunitetem. Jestem ciekawa, kto odpowie za to, jeżeli ktoś z obecnych na „modlitwie z piwem” zachoruje na COVID-19 i w efekcie umrze -  powiedziała nam niedawno Socha-Czyż, przewodnicząca okręgu bielskiego Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

OBEJRZYJ APEL O ODPARCIE LEWACKIEGO HEJTU!

Piotr Galicki