– Uważam, że rządzący są poważną instytucją i ludzie oczekują czegoś poważnego. Uważam, że tutaj wielką politykę robi się na tym wirusie. To jest wielki dramat ludzi, więc powinno się poważnie ludzi traktować – wskazał, odnosząc się do zapowiedzi prof. Horbana, że rządzący będą nakazywać noszenie tylko maseczek chirurgicznych.

– Wiemy, że są ludzie chorzy na raka, na inne choroby. Oni umierają często, bo nie mają możliwości dostępu do lekarza, bo tylko Covid się liczy. Wiemy, że to jest ważne – leczyć ludzi z wirusa – ale rzetelnie trzeba też dostrzegać, że ludzie są chorzy na inne choroby – wskazał redaktor naczelny prawy.pl.

Ks. Ryszard Halwa odniósł się także do kwestii szczepień. Jak wskazał, wbrew powszechnym zapewnieniom w praktyce istnieje pośredni przymus.

– Uważam, że nie powinno być przymusu. Jest uzależnienie, że jeżeli ktoś chce wsiąść na pokład samolotu, musi być zaszczepiony. Kto chce przejechać granicę, też musi być zaszczepiony. Nie powinno być takich zależności. Powinno się całą prawdę powiedzieć, na czym polega szczepienie. Czy jest to stuprocentowe bezpieczeństwo – podkreślał.

– Ja wszędzie mówię, że się nie zaszczepię. Każdy ma prawo się zaszczepić, jest wolny, ale trzeba prawdę ludziom powiedzieć. A nie tak na siłę – dodał.

– Najpierw mówiono, że celebryci z TVN-u zaszczepili się poza kolejnością, po to, żeby zrobić propagandę. Wiemy o tym, że nie powinno takich rzeczy być – podkreślił ks. Ryszard Halwa.