Na portalu Radia Zet (należącego do spółki Eurozet, której współudziałowcem jest Agora wydawca „Gazety Wyborczej") w artykule „Krzysztof Krawczyk atakowany po ujawnieniu, że jest chory na Covid-19" z 1 kwietnia (autorstwa Anny Skalik) można przeczytać, że „Krzysztof Krawczyk od ponad tygodnia przebywa w szpitalu z powodu infekcji koronawirusem. Nie wiadomo, czy wróci do domu na święta. Artysta zachorował na COVID-19 mimo wcześniejszego zaszczepienia. Choć przechodzi chorobę dość łagodnie, to wcześniej prosił fanów o modlitwę".

 

Jak informuje Radio Zet „Krzysztof Krawczyk został zaszczepiony przeciw Covid już jakiś czas temu. Szczepionka jednak nie uchroniła go od zachorowania na koronawirusa i w rezultacie trafił do szpitala".

 

O tym, że Krzysztof Krawczyk zaszczepił się na covid, Radio Zet informowało już wcześniej w artykule z 25 marca „Krzysztof Krawczyk zachorował na COVID-19 mimo szczepionki. Ekspert tłumaczy, dlaczego" autorstwa Patrycji Chudolińskiej. Według tej relacji „Krzysztof Krawczyk trafił do szpitala w związku z zakażeniem koronawirusem. Okazuje się, że znany polski artysta zachorował mimo przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19".

 

Informacje o zaszczepieniu na covid Krzysztofa Krawczyka można też znaleźć na portalu „Na temat w artykule Dari Różańskiej »Krawczyk szczepił się Pfizerem, a i tak trafił do szpitala« z 24 marca 2021. W artykule tym można przeczytać, że „wpis Krzysztofa Krawczyka o zakażeniu COVID-19 po przyjęciu szczepionki dla niektórych stał się argumentem, by w ogóle po nią nie sięgać".

 

Potwierdzenie tej informacji jest też w artykule „Krzysztof Krawczyk choruje na Covid-19. Trafił do szpitala" na portalu Polsat News z 23 kwietnia. Z artykułu można dowiedzieć się, że piosenkarz Krzysztof Krawczyk poinformował, że „jest zakażony koronawirusem, mimo że zaszczepił się przeciw Covid-19".

 

Według informacji portalu „Super Express" z artykułu „Krzysztof Krawczyk od miesięcy nie wychodził z domu. Szczepienie na COVID nie pomogło" z 25 marca muzyk „ujawnił, dopadł go koronawirus, mimo że był już zaszczepiony".

 

Jan Bodakowski