Dla kogo są pożyczki na dowód?

Szybka pożyczka na dowód to produkt finansowy przeznaczony praktycznie dla każdego pełnoletniego klienta. Warto jednak pamiętać, że każda instytucja finansowa indywidualnie ustala górną i dolną granicę wiekową pożyczkobiorcy. W niektórych przypadkach pożyczki są udzielane dopiero od 21-23 roku życia. Głównym warunkiem jest posiadanie ważnego dowodu osobistego. Jest to najważniejszy dokument w momencie ubiegania się o pożyczkę na dowód. Kolejnym wymogiem jest obywatelstwo polskie oraz zamieszkanie na terenie Polski. Większość zobowiązań finansowych jest udzielana przez Internet, dlatego trzeba posiadać konto w banku, jak i również aktualny numer telefonu.

Dla wielu klientów największą zaletą jest to, że pożyczki na dowód są zazwyczaj udzielane bez dostarczenia dodatkowych zaświadczeń. Niektóre firmy pożyczkowe nie wymagają od klientów zaświadczeń o zarobkach, na przykład wyciągów z konta bankowego czy informacji o zatrudnieniu od pracodawcy. Dzięki temu pożyczki na dowód mogą być przyznawane konsumentom niezależnie od ich źródła dochodu. Klientami mogą więc być studenci, emeryci czy nawet osoby bezrobotne. Wszystko zależy od pożyczkodawcy i jego oferty.

Gdzie wnioskować o pożyczkę na dowód?

Najszybszym sposobem jest wnioskowanie o pożyczkę przez Internet. Jest to jednocześnie najpopularniejsza metoda praktykowana przez klientów firm pożyczkowych. Wszelkie procedury odbywają się całkowicie online. To niewątpliwie spore ułatwienie i wygoda dla osób, które nie mają zbytnio czasu lub możliwości osobistego odwiedzenia placówki firmy. Wystarczy przejrzeć oferty dostępne w Internecie i wybrać tę, która będzie wydawać się najbardziej korzystną. Innym sposobem może być pożyczka udzielana w domu klienta. W takim wypadku należy skontaktować się z firmą pożyczkową, a następnie ustalić termin wizyty konsultanta. Wówczas podpisanie umowy oraz wypłata środków w gotówce odbędzie się w miejscu zamieszkania pożyczkobiorcy.

Na co uważać?

Przed wzięciem pożyczki warto przejrzeć informacje, które są zamieszczone na stronie firmy pożyczkowej udzielającej zobowiązania finansowego. Przede wszystkim polecamy sprawdzić dane pożyczkodawcy, między innymi NIP oraz adres działalności. Można również zajrzeć na stronę KNF (Komisji Nadzoru Finansowego) i przejrzeć listę ostrzeżeń firm oraz osób prywatnych. Kolejna ważna kwestia to umowa pożyczki. Zanim dojdzie do jej podpisania, należy dokładnie zapoznać się z warunkami udzielenia pożyczki, całkowitymi jej kosztami oraz terminem zapłaty. Przy pożyczeniu powinno się zachować zdrowy rozsądek, ale również ostrożność, aby nie paść ofiarą oszustwa.