Z zagranicy

Żydzi emigrują z Francji z obawy przed islamistami

Francuscy Żydzi boją się islamistów i antysemickich ataków. Dlatego też uciekają do Izraela. Wyjazd rozważa połowa z liczącej ćwierć miliona społeczności – pisze „Dziennik. Gazeta Prawna”.

 

Dziennikarz dotarł do statystyk Agencji Żydowskiej dla Izraela. Wynika z niej, że w zeszłym roku na wyjazd na zawsze do Izraela zdecydowało się prawie 8 tysięcy Żydów. To rekord, bo od poczatku lat 70 do 2012 roku z Francji wyjeżdżało 1000 – 2000 Żydów rocznie. 

 

„Rosnąca liczba wyjazdów jest bezpośrednio związana z coraz częstszymi atakami na Żydów lub żydowskie instytucje we Francji. Fala głośnych i krwawych ataków w ostatnich latach zaczęła się w marcu 2012 r. w Tuluzie, gdzie sprawca algierskiego pochodzenia zastrzelił w szkole żydowskiej cztery osoby, wprost motywując to nienawiścią do Żydów. Wydarzeniem, które dla wielu z nich stało się impulsem do wyjazdu, był atak na koszerny supermarket na przedmieściach Paryża w styczniu zeszłego roku, dwa dni po strzelaninie w redakcji „Charlie Hebdo”. Powiązany z Państwem Islamskim sprawca zastrzelił tam czterech Żydów.” – czytamy w „Dzienniku”.

 

Cały artykuł: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/512165,zydzi-francja-islamisci.html

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

108 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra