"Przeżyliśmy Niemca, przeżyliśmy Ruska, przeżyjemy i Tuska". Znany polityk nie gryzł się w język

1
0
15
Donald Tusk
Donald Tusk / Autorstwa European People's Party - EPP Summit, 24 March 2022, Brussels, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=138912279

Marek Suski na antenie Radia Wnet ostro skomentował zbliżające się rządy Tuska.

Suski powiedział: "Miejmy nadzieję, że te propozycje ministrów przekonają przynajmniej część opozycji. Nie liczę na PO, bo tam jest dryl wojskowy. Przynajmniej próbujemy, bo to jest dobre rozwiązanie dla Polski. Zamiast zmiany zemsty, bo ta zmiana, która nadchodzi, to będzie zmiana zemsty, coś pozytywnego dla Polek i Polaków, czyli troska o nasz kraj. Z drugiej strony słyszymy tylko, że będzie ściganie poprzedników poprzez komisje śledcze i żadnych propozycji pozytywnych".

Dodał też na temat expose premiera Mateusza Morawieckiego: "Pewnie będzie się różniło od tego expose, które przedstawił kiedyś Donald Tusk, który mówił, że nie będzie przeszkadzać różnym inwestycjom, a potem Nord Stream był budowany i Polska była ominięta, jeśli chodzi o gaz. A Rosja zarobiła ogromne pieniądze, z czego miała na prowadzenie wojny. Myśmy to krytykowali, ale niemieckie interesy były ważniejsze".

Podsumował w końcu: "Jestem przekonany, że jednak przetrwamy ten trudny okres. Jak to ktoś kiedyś powiedział: przeżyliśmy Niemca, przeżyliśmy Ruska, przeżyjemy i Tuska".

Źródło: Onet, Radio Wnet

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną