Wielkie protesty w Niemczech. Chodzi o Afd

0
0
14
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Internet

Ogromne tłumy protestujących zgromadziły się w niemieckich miastach, a demonstracje wzywające do zakazu działalności skrajnie prawicowej Alternatywy dla Niemiec (AfD) nabierają tempa.

W tym tygodniu dziesiątki tysięcy stawiło czoła ujemnym temperaturom, aby zaprotestować przeciwko partii po tym, jak wyszło na jaw, że starsi członkowie AfD omawiali plan masowej deportacji migrantów, przedstawiając rewelacje porównane z erą nazizmu. 

Do 35-tysięczne tłumy zebrały się w sobotę we Frankfurcie pod hasłem „Broń demokracji – Frankfurt przed AfD”, podczas gdy podobna liczba osób pojawiła się w północnym mieście Hanowerze, podała niemiecka gazeta Der Spiegel. 

Znaczne tłumy można było zobaczyć także w Stuttgardzie, Dortmundzie i Norymberdze. 

W przesłaniu wideo wyemitowanym w piątek wieczorem kanclerz Niemiec Olaf Scholz określił weekendowe protesty jako „dobre i słuszne”. 

Dodał, że próbuje sobie wyobrazić, „co czuje ponad 20 milionów obywateli, którzy mieli historię migracji” w związku z planami deportacji. 

Protesty, w których wzięło udział nawet 30 000 osób, odbyły się już w takich miastach, jak Berlin, Lipsk, Rostock, Essen i Kolonia. Demonstranci zebrali się w środę przed ratuszem z czerwonej cegły w stolicy, trzymając plakaty z napisem „Nazis precz” i skandując hasła przeciwko skrajnie prawicowemu politykowi AfD Björnowi Höcke.

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną