Tragiczne informacje z pielgrzymki. Nie żyje ponad 1000 osób

0
0
1
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

Jak informują zagraniczne media podczas pielgrzymki do Mekki zginęło ponad 1000 osób. To z powodu ogromnych upałów, które dotknęły prawie dwa miliony osób, które uczestniczyły w corocznej muzułmańskiej pielgrzymce do Mekki.

Większość osób które zginęły to Egipcjanie. W niedzielę stwierdzono, że liczba ofiar śmiertelnych w Egipcie wzrosła do 672, a kolejnych 25 osób uznano za zaginione. Według danych indonezyjskiego rządu ogółem zginęło 236 Indonezyjczyków, a indyjska agencja spraw zewnętrznych stwierdziła, że ​​podczas pielgrzymi zginęło 98 obywateli Indii. Kolejne ofiary pochodziły z: Tunezji, Jordanii, Iranu oraz Senegalu. Zdaniem zagranicznych mediów łączna liczba zgonów wyniosła ponad 1000 osób. 

W sobotę jednostka ds. kryzysowych w Egipcie poinformowała, że zawiesiła licencje 16 firmom turystycznym i skierowała je do prokuratury. Oskarżeni zostali o odpowiedzialność za śmierć ludzi. 

Jednostka podała, że ​​wśród oficjalnie zarejestrowanych pielgrzymów potwierdzono 31 zgonów (chorowali oni na choroby przewlekłe). 

 

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną