Z zagranicy

Nowa, niebezpieczna broń ISIS

prawy.pl_images_nowe_isisflagaIslamiści dysponują ręcznymi wyrzutniami rakiet, którymi mogą strącać cywilne i wojskowe samoloty.

Stany Zjednoczone i ONZ potwierdziły, że dżihadyści z Państwa Islamskiego dysponują już ręcznymi wyrzutniami, które umożliwiają strącanie samolotów. To oznacza, że zagrożone mogą być samoloty nie tylko nad krajami Bliskiego Wschodu ale również nad Europą.

Nową broń zdobyli dżihadyści walczący w Libii, podporządkowani Państwu Islamskiemu. Przejęli oni arsenały armii Muammara Kadaffiego. W okresie swoich rządów, Kadaffi kupił 20 tysięcy takich ręcznych wyrzutni. Zostały one wyprodukowane w Związku Radzieckim. Po przewrocie w Libii, udało się znaleźć i zniszczyć 5 tysięcy takich ręcznych wyrzutni. Pozostałe znajdują się nadal w arsenałach Kadafiego, część z nich zlokalizowali już islamiści.

Jeden z oficerów amerykańskich powiedział anonimowo The Independent, że z informacji wywiadowczych wynika, że ręczne wyrzutnie zostały przemycone do innych, ekstremistycznych grup muzułmańskich w Afryce m.in. do Boko Haram w Nigerii i do radykałów w Mali.

Źródło: The Independent

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra