Z zagranicy

Aborterzy pozywają za delegalizację aborcji

prawy.pl_images_nowe_stories_aborcja_plannedparenthoodOrganizacja Planned Parenthood pozwała władze stanu Indiana za wprowadzenie zakazu abortowania dzieci z zespołem Downa.

Oddział Planned Parenthood w stanie Indiana złożyłw  sądzie stanowym pozew przeciwko władzom stanu. Domagają się zablokowania przez sąd nowego prawa, które zakazuje dokonywania aborcji dzieci z zespołem Downa.

Zdaniem prawników, nowe prawo narusza konstytucję, bo dyskryminuje te kobiety, które ze względów zdrowotnych zdecydują się usunąć ciążę „Wprowadzone prawo nie traktuje życia jako wartości. Za wartość uważa jedynie narodziny” – napisano w pozwie.

Sprawa jest precedensowa, bo sąd stanowy nie ma zgodnie z amerykańskimi przepisami prawa uchylić prawodawstwa stanowego.

Źródło: Christian Post

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra