Z kraju

Skandal: wojewoda śląski udekorował medalem kryminalistę

lisowskiMaciej Lisowski – dyrektor fundacji Lex Nostra, którego wojewoda Jarosław Wieczorek udekorował medalem „Pro Patria” był wielokrotnie prawomocnie skazywany za wyłudzenia pieniędzy i kilka lat spędził w więzieniach.

Medal „Pro Patria” wojewoda Wieczorek wręczył Lisowskiemu ” w uznaniu dla jego społecznych zasług dla Rzeczpospolitej oraz działań na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, inicjatyw zwiększających świadomość prawną obywateli.”

Odznaczony dyrektor Lisowski ma bogatą przeszłość kryminalną. Kilka lat temu został zatrzymany przez lisowski-KRKAgencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Lublinie, na polecenie prokuratury. Został prawomocnie skazany za przestępstwa z art 286 par. 2 i kilka kolejnych lat spędził w więzieniach (m.in. w Kielcach, Lublinie i w Warszawie – Białołęce). Z kolei w 2013 roku został ponownie skazany przez Sąd Rejonowy Katowice – Zachód w Katowicach i znowu za wyłudzenie pieniędzy (obok publikujemy wydruk kartoteki kryminalnej), jednak tym razem sąd zdecydował się zawiesić mu karę na okres 3 lat próby.

To nie koniec problemów prawnych dyrektora Lisowskiego. Warszawska policja, pod nadzorem prokuratury, prowadzi śledztwo z zawiadomienia osób, które twierdzą, że zostały oszukane przez fundację Lex Nostra i jej dyrektora. Podają ten sam mechanizm: wyłudzanie pieniędzy w zamian za obietnicę pomocy prawnej. Obietnice te okazywały się bez pokrycia.

Przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia toczy się z kolei sprawa (sygnatura akt VK 296/15), w której dyrektor Lisowski oskarżony jest o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Sprawa toczy się po raz drugi (poprzedni wyrok został uchylony), jednak nie może ruszyć z miejsca, bo dyrektor Lisowski przedstawia zaświadczenia lekarskie.

Stanowisko wojewody Jarosława Wieczorka (z Prawa i Sprawiedliwości) przedstawimy, jak tylko je uzyskamy.

Fot. FaceBook

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra