Z kraju

ZNAJDŹ PARTYJNIAKA z PO w swoim urzędzie

Po tym jak Piotr Dziadul – sympatyk Ruchu Narodowego stracił pracę za udział w kongresie narodowców, ruszyła akcja „Znajdź partyjniaka” zachęcająca ludzi w całym kraju, żeby pisali donosy na aktywistów PO zatrudnionych w urzędach wojewódzkich i jednostkach pomocniczych.

 

Na zwołanej dziś konferencji Ruchu Narodowego w Gdańsku, jego lider Robert Winnicki wystąpił wraz z Piotrem Dziadulem, zwolnionym z pracy – jak przekonywali narodowcy – za udział w kongresie Ruchu Narodowego.

– Wyrzucenie z pracy działacza narodowego będzie się Platformie odbijało przykrą czkawką przez kolejne miesiące nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju – przekonywał Winnicki.

Lider Ruchu Narodowego zapowiedział uruchomienie specjalnego maila: partyjniacy@ruchnarodowy.net, na który każdy będzie mógł przesłać informację o działaczach partyjnych PO zatrudnionych w urzędach wojewódzkich i jednostkach pomocniczych ze szczególnym uwzględnieniem pracowników służby cywilnej, np. startujących z partyjnych list wyborczych.

– Jeśli funkcjonariusze PO z wojewodą pomorskim, b. etatowym działaczem PZPR, Ryszardem Stachurskim, na czele, chcą lustracji swoich urzędów pod kątem partyjniactwa, to takiej lustracji się doczekają – przestrzegał Platformę Obywatelską Robert Winnicki.

Wczoraj Piotr Dziadul – ojciec trójki dzieci i główny żywiciel rodziny, dostał wymówienie z pracy. Zatrudniony był w Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku w Urzędzie Wojewódzkim. Jak przekonuje Winnicki zwolnienie "jest ewidentną szykaną polityczną" za udział w kongresie Ruchu Narodowym w dniu 8 czerwca 2013 r. i nastąpiło po anonimowym donosie

Działacze Ruchu Narodowego przekonują, że padający przy tej okazji argument o „apolityczności” pracowników urzędu wojewódzkiego jest fałszywy. Piotr Dziadul nie jest działaczem partyjnym, a poza tym nie jest pracownikiem służby cywilnej i tego typu regulacje go nie obejmują.

Zapowiedzieli także, że sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy oraz u Rzecznika Praw Obywatelskich.

AG
Na zdjęciu; Robert Winnicki na kongresie Ruchu Narodowego, fot. I.Fryszkowski/prawy.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra