Z kraju

Jak media w Polsce kreują medialne fakty. Bezczelnie wykorzystują nieżyjących!

Około 20 osób uczestników marszu pamięci Leppera dzięki przybyciu około 20 dziennikarzami, w tym ośmiu ekip TV, stało się we wszystkich mediach elektronicznych jedną z najważniejszych informacji dnia. Kiedy w rocznicę powstania, ku czci bohaterów odbył się ponad tysiącosobowy marsz młodych nacjonalistów, media właściwie go nie zauważyły. W III RP, o tym co miało miejsce a co nie, często decydują media.

 

Z okazji drugiej rocznicy tajemniczej śmierci Andrzeja Leppera, o 12.30 pod sejmem zebrało się około 20 osób. Ich obecność okazała być się niezwykle interesująca dla około 20 dziennikarzy, w tym 8 ekip telewizyjnych wyposażonych nawet w reflektory.

 

Wśród około 20 uczestników marszu byli: działacze Samoobrony, zdecydowanie lewicowej Polskiej Partii Pracy i związanego z tą partią związku zawodowego Sierpień 80, obrońcy substytutu pomnika na Krakowskim Przedmieściu, sympatycy Albina Siwaka. Ze sławnych osób skrajnie lewicowy działacz Piotr Ikonowicz i były polityk Samoobrony Mateusz Piskorski przed laty znany z działalności w środowisku rodzimowierczym. Uczestnicy marszu domagali się rzetelnego śledztwa w sprawie tajemniczej śmierci Leppera.

 

Zrozumiałym byłaby jeszcze informacja o tym, jak niegdyś ważne siły polityczne ulegają anihilacji. Czy informacje o tym jak niewielu pamięta dziś o Andrzeju Lepperze i jego tajemniczej śmierci. Z doniesień medialnych można było jednak zrozumieć że Samoobrona się odradza, jest liczną i prężną organizacją. Relacje z marszu pamięci Leppera kontrastują w szokujący sposób z brakiem relacji z działań młodych nacjonalistów.

 

1 sierpnia, w rocznicę powstania warszawskiego, ponad tysiąc młodych nacjonalistów oddało część bohaterom w marszu spod ratusza na Bemowie na cmentarz 200.000 ofiar powstania. Podczas marszu można było dostrzec tylko jednego kamerzystę. W mediach najczęściej nie było jakiejkolwiek relacji. Podobnie stało się z uroczystościami przygotowanymi przez młodych nacjonalistów ku czci powstańców i cywilów w innych miastach. Praktyka przemilczania istnienia i działań młodzieży patriotycznej jest w III RP standardem.

 

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra