Z zagranicy

Zapatero podburza młodzież przeciw Benedyktowi XVI

Na 17 sierpnia, czyli dzień poprzedzający przybycie Ojca Św. Benedykta XVI do stolicy Hiszpanii w związku z XXVI Światowymi Dniami Młodzieży, władze zezwoliły na przeprowadzenie „marszu antypapieskiego”. Na ulice zamierzają wyjść zwolennicy „bezwyznaniowości” państwa.

Organizatorami przemarszu jest między innymi hiszpańskie Stowarzyszenie Ateistów i Wolnomyślicieli. Ich postulaty popierają osoby skupione wokół ruchu 15-M, który powstał 15 maja w Madrycie jako sprzeciw wobec obecnej polityki ekonomicznej rządu jak i finansowania z budżetu państwa instytucji kościelnych.

Od momentu powstania ruchu, jego członkowie koczują w centralnych punktach stolicy Hiszpanii, głosząc takie hasła: „Praca dla młodych!”, „Nie jesteśmy towarem w rękach polityków i bankierów”, „Większa płaca minimalna!”, „Dlaczego rządzi rynek, skoro na niego nie głosowaliśmy?”, „Nie obcinać zasiłków!”, „Prawdziwa demokracja – już!” „Nie my zaciągaliśmy długi. Nie my stracimy na bankructwie. Dlaczego to my musimy tak ostro zaciskać pasa?”.

Z kolei na sam dzień przybycia Ojca Świętego do Madrytu (18 sierpnia) swoje manifestacje zapowiedziała Fundacja Trójkąta na rzecz praw gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów. Zgodnie z wcześniejszymi planami przemarsz tych środowisk miał się odbyć w centrum miasta. Prawdopodobnie jednak przeniesie się na obrzeża.

Nad zmianą trasy przemarszu zastanawiają się wciąż zwolennicy wprowadzenia „bezwyznaniowości” państwa. Wszystkie manifestacje odbywające się w tym samym czasie co Światowe Dni Młodzieży uzyskały już potrzebną zgodę władz.

Michał Polak
fot. sxc.hu

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra