Z zagranicy

Witalij Kliczko zdradza swój plan

Bezwzględny mistrz świata boksu wagi ciężkiej – Witalij Kliczko zdradził swoje plany – ale na razie tylko polityczne – o bokserskich nadal cisza.

 

Federacja boksu zawodowego World Boxing Council (WBC), której mistrzem jest Witalij Kliczko podała, że w 2015 roku zamierza on startować w wyborach na prezydenta Ukrainy. Rywalem szefa partii UDAR zapewne będzie obecnie urzędujący prezydent – Wiktor Janukowycz.

Przypomnijmy, że w wyborach parlamentarnych na Ukrainie 28 października 2012 roku partia Witalija Kliczki – Ukraiński Demokratyczny Alians na Rzecz Reform zdobyła 12,7 proc. głosów.

Witalij Kliczko udał się z wizytą do Meksyku na spotkanie z założycielem i prezydentem WBC – Jose Sulaimanem. Podkreślał, że boks pomógł mu w przygotowaniach do politycznej działalności. Powiedział: „Dla osiągnięcia sukcesu niezbędna jest strategia, dyscyplina pracy, oddanie i etyka pracy w zespole”.

 
Szef partii UDAR mówił również o poprawie warunków życia mieszkańców Ukrainy, zwiększeniu wydajności gospodarki, większej liczbie miejsc pracy, modernizacji oraz lepszych możliwościach na przyszłość.

A co z przyszłością sportową? Na razie cisza. Starszy Kliczko zapowiada jedynie, że nie myśli jeszcze o bokserskiej emeryturze. Federacja WBC ogłosiła, że Witalij nabawił się kontuzji prawej pięści, a to znaczy, że na ring prawdopodobnie wróci dopiero w 2014 roku. Ostatnią walkę o obronę pasa stoczył ponad jedenaście miesięcy temu.

Plany polityczne znamy, bokserskie – poznamy za jakiś czas.

tekst i fot. Marta Jacukiewicz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

121 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra