Rodzina

Kibice nie odpuszczają premierowi! Media milczą

Długo oczekiwany Gdański stadion „Arena” już otwarty. Na jego murawie po raz pierwszy spotkały się drużyny Lechia Gdańsk i Cracovia. Wynik 1:1. Zawodnikom gratulujemy.

Kibicom też należą się słowa uznania. Nie tylko za godną postawę, ale przede wszystkim za niezłomność w wystawianiu cenzurek politykom. Chodzi o Donalda Tuska. Podczas meczu inauguracyjnego, kilka razy kibice wygwizdali premiera – kiedy spiker wypowiadał jego nazwisko oraz gdy operator pokazywał jego zbliżenie na telebimie.

W czasie meczu kibice wielokrotnie skandowali także znane od kilku miesięcy hasło „Donald matole – twój rząd obalą kibole”. Nie bez echa z pewnością zostanie transparent kibiców Lechii, który umieszczono na portalu „lechia.net”. Obok podobizny Donalda Tuska kibice napisali: „Nie jesteś, nie byłeś, nie będziesz nigdy kibicem Lechii”. To odpowiedź na wcześniejsze deklaracje premiera o tym, że kibicuje gdańskiej drużynie.

Inauguracyjny mecz na gdańskiej „PGE Arenie” oprócz premiera obserwował także były prezydent Lech Wałęsa oraz prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Na trybunach obecni byli też politycy PO. Zgodnie z założeniami miała to być więc kolejna impreza „agitacyjna”. Warto dodać, że po zakończeniu meczu, ogólnopolskie serwisy informacyjne TVN i TVP1 nie podały wzmianki o zachowaniu kibiców.

Antyrządowe „protesty” kibiców miały miejsce już na początku maja tego roku w kilku miastach Polski. Jednak za wykrzykiwanie pod adresem premiera, policja karała kibiców mandatami i aresztem. Nakazano także zamknąć stadiony w Warszawie, Poznaniu, w Łodzi i Wrocławiu, jako odpowiedź na zachowanie kibiców podczas meczu w Bydgoszczy.

Michał Polak
fot: Dariusz Boczek/www.lechia.net

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

292 komentarze

292 Komentarzy

  1. book it vip

    8 listopada 2017 at 17:12

    Son of a gun! Neat blog.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra