Z kraju

Cejrowski: 5 powodów, dla których pójdę na Marsz Niepodległości

W poniedziałek 11 listopada przypada 95. rocznica odzyskania niepodległości. To ważny dzień. Wojciech Cejrowski, znany pisarz i podróżnik wyjaśnia, co będzie jutro robił.

 

Na jego internetowym bogu napisał:

 

„11.XI Święto Niepodległości.

 

1. O świcie wywieszam flagi narodowe. Robię to o świcie dlatego, że flaga może wisieć nocą tylko, gdy jest oświetlona, lub gdy jest koło niej pełniona całonocna warta. Nie godzi się jej zostawiać samotnie po ciemku.

 

2. Modlę się o niepodległość i śpiewam "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie".

 

3. OTOCZMY SEJM RÓŻAŃCEM

O g. 11 w kościele p.w. św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży Msza Święta, a po niej przemarsz pod Sejm w celu otoczenia go Różańcem. Akcję koordynuje Krucjata Różańcowa za Ojczyznę -www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl

 

4. Idę na MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI, znienawidzony przez agenturę rządzącą Polską i oszkalowany przez reżimowe media.

Marsz Niepodległości ruszy o godz. 15:00 z Ronda im. Romana Dmowskiego (Metro Centrum).

 

5. PRECZ Z KOMUNĄ !”

 

 

Warto odnotować, że tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości usilnie próbuje zbojkotować władza niemal na każdym szczeblu. Premier Donald Tusk zapowiedział, że 11 listopada weźmie udział w prezydenckim marszu „Razem dla Niepodległej”. Szef rządu chce także pobiec w organizowanym wcześniej tego dnia XXV Biegu Niepodległości.

 

Wielu przedstawicieli obecnej ekipy rządzącej proponuje świętowanie 4 czerwca, czyli dnia w którym aktorka Joanna Szczepkowska ogłosiła, że „w Polsce skończył się komunizm”. Niemniej jednak insygnia władzy z emigracyjnego rządu w Londynie zostały przekazane dopiero w dniu zaprzysiężenia Lecha Wałęsy na prezydenta Polski, i zdaniem co raz większej ilości historyków to jest właściwy dzień zakończenia się komunizmu w Polsce.

 

Michał Polak

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra