Z kraju

Walka o park imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego w Łodzi trwa!

W piątek 8 listopada br. w klubie Wytwórnia delegacja Narodowej Łodzi zbierała podpisy pod petycją o zmianę nazwy parku „Podolskiego” na im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

 

Tego dnia w klubie Wytwórnia miał miejsce pokaz filmu „Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego” oraz koncert zespołu historyczno-patriotycznego FORTECA. Dzięki uprzejmości władz Okręgu Łódzkiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, które wsparł inicjatywę Narodowej Łodzi, członkowie mogli zbierać podpisy na długo przed projekcją filmu i koncertem.

 
Akcja spotkała się z wielką życzliwością osób w każdym wieku, które popierały podjętą inicjatywę. Dzięki temu udało się zebrać ponad 200 podpisów poparcia pod petycją o zmianę nazwy parku z ‘Podolskiego’ na park imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego w Łodzi.

Działacze uczestniczący w zbiórce tłumaczyli swoją determinację – Nie złożymy broni, gdyż Witold Pilecki, Wielki Polak i Bohater, zasługuje na żywy pomnik jakim będzie park Jego imienia. Cały czas liczymy na więcej podpisów. –  dodając również – To my, nowe pokolenie upominamy się i walczymy o pamięć dla Żołnierza Niezłomnego – Witolda Pileckiego.

Zarówno pokaz filmu „Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego”, jak również koncert zespołu FORTECA związane są z obchodami Tygodnia Patriotycznego w Łodzi. Narodowa Łódź została zaproszona przez jednego z organizatorów i koordynatora Tygodnia Patriotycznego w Łodzi – Okręg Łódzki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Narodowa Łódź
Źródło i fot: http://narodowalodz.pl/index.php/12-relacje/637-walka-o-park-imienia-rotmistrza-witolda-pileckiego-w-lodzi-trwa

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra