Z zagranicy

Sztuczna inteligencja Google i Facebook szpiegują internautów

Dzięki komputerowym sieciom neuronowym i botom Google i Facebook poszerzają zakres wiedzy o swych użytkownikach.

Za dział sztucznej inteligencji w firmie Marka Zuckerberga odpowiada Yann LeCun. W swych opracowaniach akademickich, jak doniósł redaktor Jasper Hamill, zajmował się tworzeniem zautomatyzowanych systemów śledzenia użytkownika. Snuł wizję oprogramowania, jakie by podołało temu zadaniu. Dzięki wykorzystaniu komputerowych sieci neuronowych Facebook sortuje m. in. zdjęcia użytkowników. Za pomocą rozpoznawania twarzy oznacza, kogo przedstawiają i ustalają miejsce zrobienia fotografii.

LeCun zanim trafił do Facebook interesował się ustalaniem tożsamości osób na ulicy. Technika ta zyskała określenie detekcja pieszych. Opracował system identyfikacji twarzy ludzi. Technologię tę rozwijają m. in. Rosjanie. Wśród nich znalazł się Aleksander Kabakow, twórca FindFace. W przypadku rosyjskiej aplikacji skuteczność rozpoznania osoby po jednym zdjęciu sięga 70%.

Facebook używa uczenia się głębokiego. Za jego pomocą rozwija rozpoznawanie oprócz twarzy m. in. obiektów na fotografiach. Dziennie użytkownicy tej sieci społecznościowej publikują 350 milionów zdjęć.

Wcześniej w uczeniu maszynowym komputer rozwiązywał problemy wsparty przez człowieka. On dawał mu przykłady, korygował wnioski i pełnił rolę mentora. Uczenie głębokie zakłada, że maszyna symuluje schemat działania ludzkiego umysłu do rozwiązywania zadań. Ekspert od sztucznej inteligencji i psycholog Gary Marcus opisał, że ten system opiera się na reorganizacji połączeń węzłów sieciowych.

Od 2011 roku Google Brain rozwija sieć neuronową w celu lepszego rozpoznawanie pojęć. Firma wykupuje m. in. firmy związane z robotyką. Dyrektor Artificial Intelligence and Vision labs na Uniwersytecie Stanforda Fei-Fei Li stworzył dla Google ImageNet. Jest to baza danych zdjęć. Za jej pomocą sztuczna inteligencja zyska możliwość poznania zwierząt, ludzi, obiektów i nawet całych scen na fotografiach. Wskutek tego Google rozwinęło usługę Cloud Machine Learning Group dla wykorzystania sztucznej inteligencji do prowadzenia biznesu.

Z kolei zespół badacza Jeffa Wielanda opracował dla Facebook opisywanie zdjęć dla niewidomych w ramach laboratorium w Menlo Park, co jest przykładem adaptacji technologii głębokiego uczenia się.

W grudniu 2016, jak doniósł redaktor Richard Nieva, firma rozpoczęła akcję promocyjną sztucznej inteligencji. Facebook za jej pomocą ustala, co ujrzy użytkownik. Wedle Yanna LeCuna sztuczna inteligencja umożliwi unikanie takich problemów, jak podczas wyborów prezydenckich w USA tj. pojawiania się informacji niewygodnych dla Facebook. Zarazem rzecznik firmy obwieścił, że firma nie stworzyła takich narzędzi.

W ramach podlegającemu Facebookowi Instagramowi firma testowała cenzurowanie treści. Sztuczna inteligencja ustalała, co ujrzy użytkownik przez ustalanie rankingu treści. Dla Facebook kluczem jest m. in. odwoływanie się do gender, czy treści marksizmu jako wyroczni. Odwołania się do konserwatyzmu, czy myśli chrześcijańskiej znajdują się poza tym kluczem.

Google towarzyszy Facebook w pracach nad sztuczną inteligencją. Badacze firmy w tekście Dona Metzlera, Marca Najorka i innych „Learning from User Interactions in Personal Search via Attribute Parameterization” z 2017 roku oznajmili, że za pomocą sztucznej inteligencji Google tworzy modele użytkowników. Stwierdzają w tekście, że za pomocą dokumentów, jakimi posługuje się człowiek i jakie frazy wpisuje wyszukiwarka tworzy „wielowymiarową przestrzeń” w oparciu o „kategorie, struktury i terminy”.

Już w 2016 szef zespołu Google Demis Hassabis ogłosił, że w ramach Google DeepMind firma myśli o stworzeniu intelektu na wzór człowieka. W firmie profesor neurologii z Uniwersytetu Princeton Matthew Botvinick współuczestniczy w odkryciu za pomocą oprogramowania, jak działa ludzki mózg.

Problem zaczyna się wraz z przyjętą w ramach Facebook i Google polityką. Zakłada ona m. in. promocję ruchu LGBT, czy tuszowanie z powodów ideologicznych przestępstw wśród Afroamerykanów. Doskonalą usługi przez usprawnianie szpiegowania użytkowników, co pozwala tym firmom na wzrost ingerencji w zachowania użytkowników ich produktów. W efekcie sztuczna inteligencja posłuży firmom do wpływania na sposób myślenia wspomnianych użytkowników.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

27 komentarzy

27 Komentarzy

 1. revizie aer conditionat

  3 listopada 2017 at 22:57

  Mai mult decat atat, in filtrele de la aparatele de aer conditionat se aduna o multime de bacterii si alergeni care pot produce numeroase probleme de sanatate, de la alergii si iritatii, pana la probleme respiratorii grave, mai ales in cazul copiilor mici. Asadar, curatarea acestor aparate atat de utile omului modern va ajuta si la prelungirea vietii lui, dar si la protejarea sanatatii tuturor celor din casa.

 2. Pingback: Obat Bab Keras Alami

 3. Pingback: Gejala Jengger Ayam

 4. Pingback: obat kutil anak ayam

 5. Pingback: obat gatal eksim basah}

 6. Pingback: Obat Kutil Kelamin Dari Dalam

 7. Pingback: semmbuhkan wartir

 8. Pingback: obat kutil kelamin manjur

 9. Pingback: Alternatif Jengger Ayam

 10. Pingback: Obat Rumahan Kutil Kelamin

 11. Pingback: Obat Medis Untuk Kutil Kelamin DiKarimun

 12. Pingback: Pengobatan Kutil Kemaluan

 13. build your own vacation

  19 grudnia 2017 at 22:15

  In fact no matter if someone doesn at be aware of afterward its up

 14. Pingback: Salep Untuk Mengobati Kutil Kelamin DiKota Pagar Alam

 15. Pingback: Penyebab Penyakit Kondiloma Akuminata DiKapuas

 16. Pingback: Harga obat callusol

 17. Pingback: Obat Tradisional Mengobati Wasir/Ambeien

 18. Pingback: Obat Sipilis Pria Di Apotik

 19. Pingback: Obat Kutil Kelamin Yang Dijual Di Apotik

 20. Pingback: penyakit hpv pada wanita

 21. Pingback: obat kondiloma

 22. Pingback: Obat Kutil Kelamin Di K24

 23. Pingback: http://bit.ly/2BSfpgf

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra