Z kraju

Cenckiewicz wściekły na prezydenta Dudę za uhonorowanie żołnierzy LWP

Członek Kolegium IPN Sławomir Cenckiewicz zamieścił na Facebooku dwa wpisy, w których krytykuje postawę prezydenta za oddanie hołdu żołnierzom LWP forsującym Odrę i Nysę Łużycką. 

 

Na początek długiego weekendu prezydent Andrzej Duda spędził na Pomorzu Zachodnim. Razem z wicemarszałkiem Sejmu Joachimem Brudzińskim czcił rocznicę forsowania linii Odry. Poza tym, że uratował przewrócony przez wiatr obraz Matki Boskiej, prezydent wygłosił przemówienie. Stwierdził m.in., że „krwi przelanej za ojczyznę nie wolno w żaden sposób dzielić i nie wolno w żaden sposób dzielić tych, którzy za nią polegli. Część dziennikarzy prawicy na czele ze Sławomirem Cenckiewiczem ma mu to wyraźnie za złe. – Nie rozumiem potrzeby pisania takich listów, nie akceptuję honorowania LWP i PRL, tej niezgodnej z prawdą historyczną nowomowy III RP – napisał Sławomir Cenckiewicz.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

437 komentarzy

437 Komentarzy

  1. proline.physics.iisc.ernet.in

    29 listopada 2017 at 16:56

    I’d like to find out more? I’d love to find out more
    details.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra