Z kraju

Nie damy się zastraszyć Timmermansowi i eurokratom!

W przeddzień kolejnej debaty dotyczącej wewnętrznych spraw Polski Prawica Marka JURKA zaprasza na protest pod przedstawicielstwem Parlamentu Europejskiego w Polsce (Warszawa Jasna 14/16) – środa 30 sierpnia o 16:00.

31 sierpnia rano komisja ds. wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Parlamentu Europejskiego ma debatować z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem na temat praworządności w Polsce.

– To już kolejna odsłona działań instytucji unijnych przeciwko Polsce. Miliony Polaków jest oburzonych działaniami podjętymi przez instytucje unijne przeciw naszemu krajowi. Działania te nie mają analogii w podejściu władz Unii do żadnego z państw zachodnioeuropejskich. Podejmowanie ich wobec naszego kraju czy wcześniej Węgier – stanowi oburzający akt ideologicznej arogancji, pogardy dla praw narodów i niezrozumienia dla zasad solidarności europejskiej – zauważają organizatorzy protestu.

Dodają, że działania te nie tylko naruszają naszą suwerenność, ale również – torpedując dialog polityczny w Polsce – godzą w naszą solidarność narodową. – Stanowią kolejny przykład fatalnej polityki obecnych władz Unii, obok działań w dziedzinie imigracji, unifikacji walutowej, czy polityki większości w Parlamencie Europejskim, wymierzonej w zasady cywilizacji życia i praw rodziny. Wszystko to godzi wprost w dobro narodów Europy i ich solidarność. Przestrzegamy, że jeżeli pewnego dnia polityka ta doprowadzi do prób wykluczenia jakiegokolwiek państwa Unii z udziału we wspólnych decyzjach mechanizmu międzyrządowego – będzie to początkiem końca Unii Europejskiej – konstatują.

Właśnie dlatego w przeddzień debaty w komisji ds. wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Parlamentu Europejskiego zamierzają zaprotestować przeciw tym działaniom instytucji unijnych.

Protestujący spotykają się 30 sierpnia o godzinie 16 przed przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

150 komentarzy

150 Komentarzy

  1. right timex look

    6 listopada 2017 at 19:15

    Awesome post.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra