Kościół

Odwrócony krzyż w kolczykach Pavlović

Gwiazdy show-businessu najczęściej ubierają się w taki sposób by zwrócić na siebie uwagę. Jak się okazuje bywa, że w ich stylizacjach mogą być przemycane konkretne symbole. Iwona Pavlović, jurorka „Tańca z Gwiazdami”, wystąpiła w kolczochach z odwróconym krzyżem.

Samo odwrócenie krzyża równa się jego zaprzeczeniu. Symbol ten używany jest w obrzędach okultystycznych i satanistycznych. Nierzadko jest on noszony przez wyznawców tychże „światopoglądów”.

W momencie gdy w Polsce jest żywa, jak nigdy dotąd, dyskusja dotycząca satanizmu i krzyża jurorka w programie TVN zakłada kolczyki z odwróconym symbolem chrześcijaństwa.

W ubiegłym roku inna osoba pracująca w tej stacji pokazywała się publicznie z biżuterią o konkretnej symbolice. Wtedy to na nadgarstku Kingi Rusin mogliśmy zobaczyć czerwoną nitkę.

Czerwoną nitkę naszą kabaliści. Jej zadaniem jest ochrona przed złymi mocami i urokami. Sama kabała to ezoteryczna wiedza ściśle związana z judaizmem. Swego czasu była ona bardzo modna wśród gwiazd na całym świecie.
 
Jaki był cel doboru biżuterii na niedzielny program przez Iwonę Pavlović? Wyrażenie swojego poparcia dla występu zadeklarowanego satanisty w telewizji publicznej i dla osób walczących z krzyżem w Sejmie? Czy też kolczyki te kobieta włożyła zupełnie przypadkowo? – tego, jak na razie, możemy się tylko domyślać.

Agata Bruchwald

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra