Z kraju

Sejmowa komisja za uchyleniem immunitetu Kamili Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej

Wczoraj Sejmowa Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich zarekomendowała Sejmowi uchylenie immunitetu posłance Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz i tym samym udzielenie zgody na pociągnięcie jej do odpowiedzialności cywilnej – taką uchwałę przyjęto podczas dzisiejszego posiedzenia komisji.


O uchylenie posłance immunitetu wnioskował b. minister skarbu Dawid Jackiewicz (PiS), który chce jej wytoczyć proces o ochronę dóbr osobistych. Jackiewicz domaga się od Gasiuk-Pihowicz zadośćuczynienia w kwocie 100 tys. złotych.

Pozew byłego ministra skarbu dotyczy lipcowej wypowiedzi posłanki Nowoczesnej w Sejmie – Ja bym chciała przypomnieć państwu kilka faktów. Dawid Jackiewicz – były minister skarbu w obecnym rządzie Beaty Szydło – w czasie poprzednich rządów PiS w 2006 r. brał udział w awanturze, która doprowadziła do śmierci bezdomnego człowieka. Polityk PiS wdał się z nim w szarpaninę, popchnął go, głowa tego bezdomnego człowieka roztrzaskała się o beton. A potem co zrobiła prokuratura Ziobry? Umorzyła sprawę partyjnego kolegi, mimo że po awanturze z nim zginął człowiek.

Obecny na dzisiejszym posiedzeniu komisji pełnomocnik Jackiewicza argumentował, że wypowiedź ta naruszyła godność b. ministra skarbu, a także naraziła go na utratę zaufania publicznego, które jest mu niezbędne jako osobie publicznej. Gasiuk-Pihowicz broniła się z kolei, że zadawała jedynie „pytanie w interesie publicznym”. Zapewniała też, że nie sugerowała żadnej odpowiedzialności Jackiewicza za śmierć mężczyzny – chodziło jej natomiast o działania ówczesnej prokuratury, która na wstępnym etapie umorzyła postępowanie w tej sprawie.

Posłanka powiedziała – Wniosek Jackiewicza jest próbą kneblowania mi ust.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. mo

  23 listopada 2017 at 14:06

  Zadawanie pytań to tylko jeden ze sposobów na oczernianie ludzi. Podam Przykład: Czy to prawda ,że Kamellia G’hasiuk Phihowitz została skazana prowomocnym wyrokiem sądu za działanie na szkodę Państwa i i działalność dla obcego wywiadu oraz odsiedziała z tym związany wyrok???

  • Soplica

   23 listopada 2017 at 17:39

   Ale ta pani tego nie rozumie i zrozumieć nie może że słowo raz wypowiedziane rozchodzi się echem w społeczności ludzkiej. Czyżby pani Gasiuk-Pihowicz była głupia? Ja tylko pytam :))) W ten sposób rzeczywiście można obrzucić każdego błotem i mieć czyste ręce!

 2. Jazon

  23 listopada 2017 at 15:32

  Myszka agresorka dokonała samozaorania

 3. Zbynio Torcik

  23 listopada 2017 at 19:21

  Ale przecież Dawid Dawidowicz jakoś Wikipedii nie skarży a tam stoi napisane:

  27 grudnia 2006 odepchnął na ulicy nietrzeźwego i zachowującego się agresywnie mężczyznę, który według jego relacji zaczepiał wcześniej w autobusie i na przystanku autobusowym jego żonę i syna. Odepchnięty przez Dawida Jackiewicza upadł na chodnik i uderzył głową o krawężnik. Poseł wezwał na miejsce wypadku policję[2]. Mężczyzna tydzień później zmarł[3]. W grudniu 2007 prokurator zdecydował o umorzeniu śledztwa, uznając, że poseł działał w obronie koniecznej. Rodzina zmarłego mężczyzny zaskarżyła tę decyzję. W kwietniu 2008 sprawa została prawomocnie zakończona umorzeniem[4].

  Więc jak to jest aj waj?

  Pihowicz odbieramy immunitet a sprawnemu umysłowo inaczej Tarczyńskiemu juz nie?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra