Z zagranicy

Kirgistan idzie na wojnę z homopropagandą

W Kirgiskim parlamencie trwają pracę nad ustawą zakazującą homoseksualnej propagandy oraz zgromadzeń, których uczestnicy zamierzają demonstrować swoją seksualność.

 

Nowe przepisy zostały już zaakceptowane przez Parlamentarną Komisję ds. Praw Człowieka. Są one ostrzejszą wersją wprowadzonych w 2013 roku w regulacji w Rosji. W odróżnieniu jednak od nich, przewidują kary grzywny lub więzienia do 6 miesięcy dla wszystkich propagatorów gejowskiej propagandy (za recydywę kara ma sięgać roku za kratkami), a nie tylko dla osób dopuszczających się jej krzewienia w obecności nieletnich.

 

Wdrażane w Kirgistanie rozwiązania zawierają też kary dla organizatorów zgromadzeń i manifestacji, mających na celu wyrażanie ich poglądów na temat innych niż normalne stosunków seksualnych.

 

Rada Europy i Human Rights Watch już wyraziły swój sprzeciw wobec planom wprowadzenia nowego prawa.

Jakub Klimkowicz

za: 76crimes.com

fot. scx.hu

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra