Rodzina

„Duża książka o aborcji” w szkole?

Ruch Palikota rozszerza listę swoich oczekiwań. Tym razem zażądał by Ministerstwo Edukacji Narodowej do listy podręczników szkolnych dopisało „Dużą książkę o aborcji” K. Szczuki i M. Gretkowskiej.

Ruch Palikota do swojego pierwszego postulatu – zdjęcia krzyża z sali obrad Sejmu – dopisał już drugi. Oczekiwaniem 41 posłów jest by „Duża książka o aborcji” została wpisana na listę podręczników szkolnych.
 
Początkowo, „Dużą książka o aborcji” autorstwa Kazimiery Szczuki i Katarzyny Gretkowskiej, sieć sklepów EMPiK umieściła w dziale książek dla młodzieży. Po licznych protestach miejsce publikacji zmieniono. Znalazła ona je w dziale dla dorosłych.

Co więcej Ruch Palikota rozpocznie – jak zapowiedział lider partii Janusz Palikot – akcję rozesłania 6 tysięcy maili do sklepów EMPiK. Będą one zawierać protest w związku z przeniesieniu książki z działu dla młodzieży do działu dla dorosłych.

Publikacja „Duża książką o aborcji” propaguje zabijanie człowieka nienarodzonego. Warto przypomnieć, że Jan Paweł II w encyklice „Evangelium Vita” jasno zdefiniował, że aborcja  jest zabójstwem istoty niewinnej. Jednoznacznie podkreślił, że jest to – określając fachowym językiem etyki katolickiej – zło wewnętrznie złe. Inaczej mówiąc czyn wewnętrznie zły, który nie znajduje żadnego usprawiedliwienia. Nie może on być w żaden sposób zrelatywizowany.

Kazimiera Szczuka jest jedną z popularniejszych feministek w Polsce. Kilka lat temu „zasłynęła” z parodiowania Magdaleny Buczek, założycielki Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, w programie prowadzonym przez Kubę Wojewódzkiego. Z kolei do osiągnięć Manueli Gretkowskiej należy założenie Partii Kobiet.

Ruch Palikota chce by „Duża książka o aborcji” zastała wpisana na listę podręczników szkolnych. Jeśli jest podręcznik potrzebny jest przedmiot, w czasie którego młodzież będzie z niego korzystać. Czyżby jednym z kolejnych pomysłów partii było żądanie rozszerzenia listy przedmiotów szkolnych? To oczywiście pokaże nam czas.

Agata Bruchwald
fot. sxc.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

143 komentarze

143 Komentarzy

  1. Bitcoin pharmacy

    2 grudnia 2017 at 22:58

    thankis for the info

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra