Z kraju

Zostaną liderami z papieżem Franciszkiem, ale nie z Bogiem?

Prawie 200 liderów biznesu, kultury, organizacji społecznych i dziennikarzy wzięło udział w zorganizowanej w Warszawie prezentacji programu Masterclass Leadership with the Pope. Celem projektu jest bezpłatne przeszkolenie miliona młodych liderów na całym świecie w ramach „15 Zasad Przywództwa Papieża Franciszka” i wartości uniwersalnych. Brzmi pięknie, ale o jakie wartości naprawdę chodzi?

Jak informują organizatorzy przedsięwzięcia (pomysł powstał z inicjatywy polskiej Fundacji Twórczości Narodowej i Papieskiej Rady ds. Kultury), misją programu jest rozwijanie kompetencji przywódczych młodych liderów w oparciu o uniwersalne wartości oraz dostarczanie praktycznej wiedzy, przekazywanej przez światowe autorytety biznesu, kultury, nauki, sportu oraz dojrzałych liderów z różnych państw świata. Cały problem w tym, że – jak wynikało z prezentacji – zdecydowana większość tzw. autorytetów to ludzie starej i nowej lewicy, bądź liberałowie o banksterskich metodach działania, którzy w polskiej historii zapisali się jak najgorzej. Są wśród nich takie „wybitne postaci” jak Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, czy Leszek Balcerowicz. Jakie „wartości” mogą przekazać oni młodym ludziom, chyba nie trzeba wyliczać…

Podczas prezentacji można było odnieść wrażenie, iż głównym celem projektu jest narzucenie młodym ludziom lewicowych autorytetów i uczynienie z przedstawicieli nowej lewicy mentorów dla młodego pokolenia. I chociaż padło imię Jana Pawła II jako przywódcy, który odniósł sukces, to dokonano tego zupełnie bez związku i wbrew własnym założeniom.

Organizatorzy z góry przyjęli bowiem założenie, że przywódcą nie może zostać nikt, kto nie skończył kursu przywództwa. Podczas prezentacji nie było mowy o potraktowaniu przywództwa jako Bożego powołania i służby drugiemu człowiekowi. Wręcz przeciwnie. Jako szczyt przywódczego sukcesu przedstawiono dołączenie do okrytego jak najgorszą sławą Forum Ekonomicznego w Davos oraz „lepszego świata” ludzi bawiących się przy dobrej muzyce, kawiorze i krewetkach. Wiele mówiono o wartościach, ale tych wartości nie zdefiniowano, a biorąc pod uwagę, iż nowa lewica mianem „wartości” określa „antywartości”, wnioski nasuwają się same.

– Proponujemy przywrócenie relacji mistrz-uczeń, mentoring na szeroką, międzynarodową skalę. Proponujemy także przełamanie bariery finansowej, gdyż kursy te będą oferowane bez konieczności uiszczania wysokich opłat – zachęcał do uczestnictwa Paweł Konzal, zaangażowany w projekt biznesmen.
– Przywództwo jest w ogromnej mierze dziełem autokreacji i przypadku, a zatem jeżeli mamy pomagać młodym ludziom, to mamy im pomagać w procesie autokreacji – twierdził z kolei prof. Andrzej Koźmiński, nie dając tu miejsca Bogu, Bożemu powołaniu, nie mówiąc już o solidnej formacji duchowej w duchu prawdziwej, głębokiej wiary, miłości i prawdy.

Swoimi filozoficznymi przemyśleniami podzielił się również inny mentor organizatorów tego projektu, Krzysztof Zanussi, zrównując sferę sacrum ze sferą profanum, natomiast rzeczywistość Bożej łaski stawiając na równi z szatańską otchłanią piekła. – Wcale nie jest taka zacofana ta babinka, która się modli pod krzyżem i wcale nie jest taka zacofana ta Cyganka, która próbuje wróżyć z ręki, jeżeli oczywiście nie jest oszustką, ponieważ są to ludzie, którzy wychodzą na spotkanie tajemnicy i przez to mają kontakt z rzeczywistością głębszy niż ci, dla których świat zbudowany jest z klocków – mówił Zanussi, jasno dając do zrozumienia, że fascynująca dla niego jest nie tylko rzeczywistość nieba, ale i piekła, ponieważ obydwie stanowią tajemnicę. Już sam ten fakt wskazuje, z jakiego rodzaju duchowością mamy tu do czynienia.

Zaangażowanie się w projekt Watykanu, a konkretnie Papieskiej Rady ds. Kultury co najmniej budzi zdziwienie, jeżeli uważnie przeanalizujemy oferowane treści. Warto zaznaczyć, że w działalność Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej na przestrzeni ostatnich 15 lat zaangażowali się m.in.: prof. Leszek Kołakowski i Jan Nowak-Jeziorański.

Fot. Anna Wiejak

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. Jagoda

  17 stycznia 2018 at 12:20

  Bardzo dobry i potrzebny artykuł.Autorytety Balcerowicz,Kwaśniewski,Wałęsa,Zanussi.Śmiechu warte.

  • prawo

   17 stycznia 2018 at 13:31

   Jednym słowem: żyd, k…. i złodziej?

 2. Mirek

  17 stycznia 2018 at 12:25

  Dopiero teraz zaczęło do mnie docierać ,że nasza sytuacja w Polsce niewiele rózni się od stuacji katolików we Francji albo w krajach anglosaskich . Słowa biskupów Polaka , Gądeckiego i Nycza o konieczności naszej zgody na inwazję muzłmanów są tym samym czym propagowanie eutanazji i aboracji przez biskupów na Zachodzie , i mają doprowadzic do zagłady naszego spoeczeństwa i kraju. Dopiero teraz rozumiem ,ze zakończony sukcesem atak na Kościół na Zachodzie nastąpił ze strony biskupów , może lepiej powiedzieć osoby poprzebierane za biskupów.To eraz w Polsce dzieje się na naszych oczach. Oni rzeczywiście to robią . Chyba jedynym rozwiązaniem jest całkowite ignorowanie ich „nauk” i czekanie na ujawnienie się rozłamu, bo miejmy nadzieję ,że on istnieje. Jednośc nie jest najwyższą wartością. W końcu pierwszych wiekach chrześcijaństwa były sytuacje,że większość biskupów stała się heretykami.

 3. michu

  17 stycznia 2018 at 12:36

  Żeby zrozumieć takich biskupów jak Nycz, Gądecki i Polak, trzeba znać metody werbunkowe SS (spec służb). Troszeczkę o tym pisał m.in. ks. Isakowicz Zaleski itp. Zresztą to nie jest temat nowy np obecnemu prymasowi niewiele brakuje do takich jego poprzedników jak Podoski czy Poniatowski (Michał), nawet wikipedii nie udało się tych postaci wybielić, choć wyraźnie widać próby. Obecne SS działały w PRL i w szyku zwartym przeszły do III RP. Dzisiejsze pokolenie hierarchów wzrastało pod czujnym okiem razwiedki (rzawiedupra), to że Charamse odsprzedali i ktoś go odpalił nie znaczy, że nie mają innych 😉

 4. Benek

  17 stycznia 2018 at 12:36

  Bardzo dobry i potrzebny artykuł.Balcerowicz,Kwaśniewski,Wałęsa,Zanussi to są autorytety lewaków.

 5. Slawomir Tomasz Roch

  17 stycznia 2018 at 12:45

  Obecnosc takich osobnikow, jak Walesa, Kwasniewski, Balcerowicz i wielu innych symboli III RP Pomrocznej, juz na samym starcie calkowicie kompromituje to cale towarzystwo! Poparcie zas dla tej inicjatywy ze strony Watykanu, a konkretnie ze strony Papieskiej Rady ds. Kultury tylko upewnia mnie, iz nalezy zachowac najwyzsza ostroznosc wobec niestety takze ludzi wierzacych, a szczegolnie tych blisko Watykanu. Roztropnosci nigdy zreszta za wiele, takie mamy czasy, iz namnozylo sie wilkow w owczych skorach! Z Panem Bogiem

 6. Soroka

  17 stycznia 2018 at 12:55

  „„15 Zasad Przywództwa Papieża Franciszka” i wartości uniwersalnych. Brzmi pięknie, ale o jakie wartości naprawdę chodzi?”
  Przecież to oczywiste! O wartości materialne! Biskup Ryś, to przecież materialista w sutannie!

 7. Kwal

  17 stycznia 2018 at 13:10

  A kto za to wszystko płaci ?

 8. Statystyczny

  17 stycznia 2018 at 13:41

  To wbrew prawu Bożemu i logice zeby lansować komunistycznych zbrodniarzy i kapusi,zadnych pozytywnych wartości od nich nie możemy przekazać młodym ludzia ,to ciemne typy spod ciemnej gwiazdy,widac desperację bolka Wałęsy w celu uniknięcia kary ,to sama patologia bardzo źli ludzie ktorzy dopuszczali sie zbrodnie na dzieciach nienarodzonych mając władze,ginęli tez ludzie dorośli ktorym komunizm sie nie podobał ,ginęli kapłani za prawdziwa wiarę w Boga,ci degeneraci lewicowi dzisiaj zamiast siedzieć we więzieniu jeszcze sie lansują przez dewiantów seksualnych i pedalskie lobby z Watykanu,obecnie stolicy szatana i belzebuba Franciszka ktory zdradził katolików kosztem komunistow z Chin,UE i CCCP na rzecz rzadu światowego ktory chce stworzyć ludzia jeden wielki globalny obóz koncentracyjny zeby zniewolić świat i zrobić z ludzi niewolników odebrać im godność ludzka i skazać na pedofilstwo,zoofiletwo i inne zwyrodnienia moralno-seksualne,po prostu Sodoma i Gomora i walka z chrześcijaństwem i prawdziwym Bogiem,precz z komuna i szatanem lewackim

 9. Paula

  17 stycznia 2018 at 13:42

  Szczęść Bożę,
  ten program to piękna idea! A wasz artykuł jest tendencyjny i pozbawiony rzetelnego podejścia do sprawy. Poczytałam o akcji w kilu źródłach (zarówno prawicowych, jak i lewicowych) i to co piszecie, to istne bzdury. Przejrzyjcie na oczy – świat i Kościół się zmienia. I dobrze! Z Panem Bogiem!

  • michu

   17 stycznia 2018 at 14:10

   @Paula
   To wiadomo. Tam gdzie jest Wałęsa Kwaśniewski Balcerowicz czy bp Ryś tam musi być piękna idea. Tylko trzeba też mieć na uwadze, że nie wszyscy są tak postępowi i oświeceni żeby to zrozumieć 🙂

  • Soplica

   17 stycznia 2018 at 16:47

   @Paula – poczytałem również i ja w kilku źródłach i … śmiem twierdzić że wyjaławianie mózgów z katolicyzmu w pełni! Bp Pieronek już zadba aby wszyscy którzy chcą się targnąć na swe życie w proteście przeciw PIS będą otrzymywać Jego błogosławieństwo, bp Ryś z pewnością nie omieszka nakłonić kogoś do spróbowania spotkania w zborze protestanckim, prof Balcerowicz wyjaśni jak w majestacie prawa okradać państwo i „korzystnie” sprzedać swój dobytek, prezydent Kwaśniewski wyjaśni jak za młodu dokonać dobrego wyboru „komórki nadzorczej” i pseudonimu aby na starość zrobić karierę polityczną i to wszystko pod auspicjami Kościoła Katolickiego 🙁 Jedno jest prawdą: Kościół się zmienia! Pytanie: czy aby do tego został powołany do którego teraz się tak „garnie”? A co z głoszeniem Ewangelii? Co z wiecznością? Co z prowadzeniem do Boga? Bądź ekologiczny, tolerancyjny wobec innych, otwórz się na zmieniający świat i …. nie myśl, Bóg cie kocha… 🙁 Takich farmazonów mam już po uszy!

   • michu

    17 stycznia 2018 at 16:57

    @ Soplica
    Nie słuchać co wilki wyją nawet jak są w owczych skórach.

 10. Biały orzeł 1919

  17 stycznia 2018 at 14:00

  to inicjatywa synagogi szatana.Bóg dopuszcza zament i daje złych pasterzy bo pokarac ludzi za odstępstwa .Bogu niech będą dzięki za to
  ze zsyla zament .

 11. finka

  17 stycznia 2018 at 14:56

  Mnie już nie dziwi, że Watykan działa na rozbicie KK, to co głosi Franciszek często ociera się o herezję. A wspomniani polscy biskupi i inni chcący ściągnąć muzułmańską zarazę na Polskę, to odpowiedniki dawnych księży patriotów. Ciekwe ilu z nich jest w Aneksie WSI i aktach Stasi czy GRU.

 12. Robert K

  17 stycznia 2018 at 21:53

  poczekajmy jeszcze troche, wkrotce wyloni sie Fundacja Papieza Franciszka z cyrklem i wegielnica w logo.

 13. klioes vel pislamista

  17 stycznia 2018 at 21:56

  Szuja i pelzajace zloto

  Zloto – wiadomo: mniej jest od „uchodzcow”
  Warte. A jednak „pelzajacym zlotem”
  Nazwijmy zrodlo multi-kulti bodzcow.
  „Ubogacenie najpierw”… No a potem…?
  A wiec na „zloto” Polska: „Nie, dziekuje.”
  Mowi. Niech sraja nim zachlanne szuje!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra