Kościół

Pan Jezus jest gotów przyjść do nas ze Swoim Słowem o każdej porze

Medytacje ewangeliczne z dnia 3 lutego 2018 roku, Mk 6, 30-34.

Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.

Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

Każdy człowiek w oderwaniu od Jezusa Chrystusa jest jak zbłąkana owca, niemająca pasterza, zagubiona i narażona na niebezpieczeństwo. Trwanie przy Chrystusie, wypełnianie Jego nakazów pozwala nam nie tylko być poprowadzonymi przez ten niebezpieczny świat, ale również tworzyć wspólnotę w oparciu o najtrwalszy z fundamentów.

Opisany w Ewangelii tłum musiał czuć to głęboko sercem, stąd tak bardzo garnął się do Jezusa i Jego uczniów. Każdy człowiek, który jest daleko od Boga, czuje wewnętrzną pustkę, czuje, że czegoś mu brakuje, chociaż może nie zawsze sobie to uświadamia. Wiedzą o tym najlepiej ci, którzy się nawrócili, a którzy pamiętają swoje życie przed nawróceniem. Wiedzą też o tym ci, którzy z różnych przyczyn zbuntowali się w swoim życiu przeciwko Bogu…

Jezus Chrystus świetnie rozumie ludzkie uczucia, stany ducha, odcienie zagubienia i pustkę, której nie zakrzyczy najgłośniejsza muzyka, ani nie zasypią najdroższe przedmioty zbytku. On chce wejść w tą pustkę, aby napełnić ją Swoją Miłością. Dlatego wszędzie i o każdej porze jest gotów przyjść do nas ze Swoim Słowem, jeżeli oczywiście tego zechcemy…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Pingback: c3t5w4jjjjno4otwctrwc49n5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra