Z kraju

Ojciec Rydzyk, Korwin-Mikke, Ziemkiewicz i Cejrowski na ścieżce wojennej z PiS

Jak informuje portal internetowy Super Expressu w artykule „Wojna Rydzyka z Kaczyńskim” „Kaczyński, jak i część parlamentarzystów rządzącej partii są za zakazem hodowli zwierząt futerkowych. Z kolei szef Radia Maryja wziął w obronę właścicieli hodowli, a także pracowników przemysłu futrzarskiego”.

Zdaniem ojca Tadeusza, cytowanym przez portal SE, „Te futerka przejmie kto? Niemcy i Rosjanie najpierw. Czy kto jeszcze? I kotka żałować. Do więzienia wsadzą (.). Tu się szanuje zwierzątka. Trzeba je szanować, ale równocześnie zabija się dzieci w Polsce. I mówią, że to są katolicy. Pewnie wszyscy byli w kościele na Boże Narodzenie. I co to jest? To jest jakaś schizofrenia (.). Tu się zastanawiają nad tymi futerkami, rozdzierają szaty. Ale człowieka wolno zabić. I to prawica jest? I to ludzie są? (.). Rozmawiałem z człowiekiem, który hoduje w Polsce zwierzęta futerkowe, nabrane kredyty, siedem tysięcy ludzi pracuje i gdzie oni teraz mają pójść? Na bruk? Kto zapłaci za te kredyty, kto zapłaci za to wszystko?”.

Portal przypomina również, że „ w Telewizji Trwam wyemitowano reportaż pod hasłem „Nie, dla zamknięcia branży futerkowej w Polsce”. Tam też mocno obrywa się PiS-owi”.

Stanowisko ojca Tadeusza Rydzyka w kwestii hodowli zwierząt futerkowych zgodne jest ze stanowiskiem Janusza Korwin-Mikkego, Rafała Ziemkiewicza i Wojciecha Cejrowskiego.

W związku z, zorganizowaną przez PiS w Parlamencie Europejskim, wystawą na rzecz zakazu hodowli zwierząt futerkowych, prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke opowiedział się za zabijaniem zwierząt futerkowych.

Według prezesa partii Wolność „w PE pojawiła się wystawa „Make Fur History” czyli ”Odeślijmy futra do historii”. Współorganizatorami wystawy są europosłowie PiS: Ryszard Legutko, prof. Zdzisław Krasnodębski, Zbigniew Kuźmiuk, Stanisław Ożóg, Jadwiga Wiśniewska. Na otwarciu pojawiła się Beata Mazurek, Krzysztof Czabański i Jarosław Kaczyński, co prawda nie fizycznie, ale jednak (odtworzono nagranie z prezesem PiS)”.

Zdaniem europosła „wystawa ma na celu wsparcie brukselskich urzędników w niszczeniu przemysłu futrzarskiego w całej UE. Przeforsowanie zakazu przez unijnych biurokratów doprowadzi do tego, że nasze rolnictwo wiele straci, ponieważ ta gałąź hodowlana jest u nas na bardzo wysokim poziomie – jesteśmy jednym z liderów w produkcji futer ze skór zwierząt. Wartość eksportu z Polski wynosi ok. 1,5 mld zł, a w polskie futra zaopatrują się najlepsze domy mody na świecie”.

W opinii Janusza Korwin-Mikkego „socjaliści z PiS w tej sprawie idą ramię w ramię z komunistami, którzy pod płaszczykiem ochrony zwierząt szkodą gospodarce”.

Janusz Korwin-Mikke, popierając zabijanie zwierząt futerkowych, poszedł drogą wyznaczoną przez Rafała Ziemkiewicza. Publicysta już od dłuższego czasu publicznie krytykuje PiS za niszczenie polskiego rolnictwa. W felietonie „PiS, czyli Patriotyzm i Socjalizm” opublikowanym na portalu Interia Rafał Ziemkiewicz stwierdził, że światem rządzi „wielka zmowa idiotów” i „sekretna międzynarodówka agresywnego durnia i nadętego półgłówka” składająca się z „idiotów przekonanych, że wiedzą lepiej od nas (…), co dla nas dobre”.

W opinii Rafała Ziemkiewicza „areopag jełopów”, „tajna loża bęcwałów”, jest „wszędzie, nie przejmują się politycznymi szyldami. Potrafią się wmieszać także w środowiska, z którymi się potocznie wcale się nie kojarzą”.

Przyczyną niechęci Rafała Ziemkiewicza do PiS,była „próba zarżnięcia jednej z najbardziej dochodowych dziedzin polskiego rolnictwa (kolejnej już, po zlikwidowaniu (…) tuczu gęsi na foie gras oraz wyeliminowaniu Polski z eksportu mięsa do krajów muzułmańskich) – hodowli zwierząt futerkowych”.

W obronie hodowli zwierząt futerkowych Rafał Ziemkiewicz odwołał się do tego, że PiS jest wrażliwy na los zwierząt futerkowych a nie na los zabijanych podczas aborcji dzieci.

W swoim artykule w obronie hodowli zwierząt futerkowych Rafał Ziemkiewicz zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu hipokryzję, bo ten broniąc zwierząt je „schabowy i rosół”. Dodatkowo publicysta zaprzeczył, aby białko zwierzęce było ludziom niezbędne do egzystencji, a futerka już niezbyt. Swoją opinię o braku szkodliwości wegetarianizmu i weganizmu Rafał Ziemkiewicz oparł na tym, że ma „córkę wegankę i wie doskonale, że praktycznie nie ma produktu odzwierzęcego, którego nie dałoby się dziś zastąpić jakimś roślinnym odpowiednikiem. Oczywiście, są te zamienniki rzadkie i drogie, trudno sobie wyobrazić stosowanie, dajmy na to, mleka migdałowego czy kokosowego zamiast krowiego na masową skalę, ale można. Naturalne futro, z jego niepowtarzalną strukturą, fakturą i miękkością włosia jest natomiast nie do zastąpienia absolutnie niczym”.

Według Rafała Ziemkiewicza „wytworzenie chemicznego ersatzu futra oznacza wypuszczenie do atmosfery i do rzek potężnej dawki jadowitych i całkowicie nie rozkładających się w środowisku toksyn, a sam ersatz zalegnie potem na śmieciowisku, na którym nie ulegnie „biodegradacji””.

Swój felieton Rafał Ziemkiewicz zakończył sprowadzeniem działań PiS do „zlikwidowania całego rolnictwa, które da się zdefiniować jako jedno wielkie męczenie zwierząt i roślin”.

Także Wojciech Cejrowski (w rozmowie z Andrzejem Rudnikiem w Radiowym Przeglądzie Prasy Radia Koszalin) skrytykował Jarosława Kaczyńskiego za zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Według podróżnika nie ma w takiej hodowli nic złego, bo nawet dziadek podróżnika polował na koty, by leczyć się ich skórkami.

Zdaniem Wojciecha Cejrowskiego kolejnym krokiem Jarosława Kaczyńskiego będzie likwidacja ferm świń i kur. W ocenie podróżnika to, że Jarosław Kaczyński postrzega hodowle zwierząt futerkowych jako coś innego, niż hodowle świń i kur na mięso, jest przejawem hipokryzji lidera PiS. Dla podróżnika nie ma różnic między hodowaniem zwierząt futerkowych a hodowlą świń, natomiast Jarosław Kaczyński powinien przekonywać do nienoszenia futer, a nie zakazywać ich produkcji.

W ocenie Wojciecha Cejrowskiego działania prezesa PiS są równie szkodliwe dla Polski, co działania PO, które doprowadziły do zniszczenia upraw tytoniu w Polsce. Podróżnik w swych wypowiedziach podkreślał, że fermy dają zatrudnienie i przychody do budżetu.

Fot. Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

21 komentarzy

21 Komentarzy

 1. michu

  5 lutego 2018 at 12:23

  Ci, którzy są przeciw branży futrzarskiej ewidentnie zdradzili rodaków. Trzeba ich zapamiętać. Szkoda tylko, że SS (spec.służ.) nie dopuszczą do zorganizowania się realnej siły w wyborach na prawo od PiS.

  • prawo

   5 lutego 2018 at 14:43

   Dokładnie tak jak napisałeś. Dodam tylko co na to mówi klasyk S. Michalkiewicz o faszyzmie: wszystko w Państwie, nic poza Państwem, nic przeciw Państwu – wpisuje się w działania PiS. PiS to czystej wody faszyści na wzór Mussoliniego.

   • michu

    5 lutego 2018 at 15:01

    Tylko lepsi faszyści narodowi niż kosmopolityczni 😉

   • NARODOWYROJALISTA

    8 lutego 2018 at 17:41

    partia która jest za wszechobecnością panstwa w narodzie jest faszystowską i nie ma co się obrażać.OBRONA POLSKIEGO PRZEMYSŁU FUTRZANEGO JEST OBRONĄ POLSKIEJ RACJI STANU

 2. michu

  5 lutego 2018 at 12:35

  P.S. WIE KTOŚ CO SIĘ STAŁO Z TYM ARTYKUŁEM DOTYCZĄCYM PODPISÓW MNIEJSZOŚCI PRZECIWKO POLSCE?

 3. Mirek

  5 lutego 2018 at 13:38

  SE zrobił sesję zdjęciową „na plaży ” Bęgowskiemu , udającemu kobietę . Ta sesja odbyła sie w drugiej połowie września ,żeby Bęgowski mógł wystąpić w zwiewnej szatce, i żeby to nadal nazywało się sesją zdjęciową „na plaży” . SE jest częścią ubeckiego układu medialnego manipulującego Polakami. Teraz ten układ jest żywotnie zainteresowany podziałem wewnątrz obozu rządzącego Polską , dlatego informacje podawane przez SE należy traktować z rezerwą . Ojciec Tadeusz Rydzyk mocno zaangażował się w propagowanie polskiego udziału w ratowaniu Żydów .Nie wiem ,za czyją namową . Teraz o. Rydzyk i mu podobni wyszli na durniów . Poczucie bycia oszukanym przez Żydów i ich bezczelne i niebotyczne uroszczenia finansowe usuwają w cień problemy branży futrzarskiej . Żeby nie było nieporozumień wyjaśniam ,że jestem zdecydowanym zwolennikiem polskiej własności w każdej postaci.

  • agawa

   12 lutego 2018 at 01:37

   Ojciec Tadeusz Rydzyk ukazuje BOHATERSTWO, CZŁOWIECZEŃSTWO Polaków i poprzez takie działanie miałby wyjść na durnia ? Z jakiej logiki pan czerpie ?

 4. finka

  5 lutego 2018 at 13:45

  Kaczyński to hipokryta nie przeszkadza mu ubój rytualny, gdzie zwierzęta cierpią niewyobrażalnie ,a martwią go norki. Uwziął się na zniszczenie świetnie prosperującej gałęzi gospodarki i dziesiątek tysięcy ludzi pracujących w branży, w interesie zagranicznych firm. Do tego próbują mówić o ochronie środowiska, gdy sztuczne futra to dla środowiska ogromne zagrożenie, ich produkcja i utylizacja, nie mówiąc o alergiach, jakie często wywołują. Dziennikarka wsensie.pl Ewa Zajączkowska wielokrotnie publikowała nagrania z ukrytej kamery „otwartych klatek” wprost mówili o finansowaniu przez Niemców.

 5. Stanley

  5 lutego 2018 at 16:32

  ciekawe, że „patryjoci”, tj. panowie kaczynski,. Legutko , Kuźmiuk, nie ujmuja się za powoli zarzynanymi krowami i baranmi w imie judejskiego i islamskiego prawa !!!!!
  proponuje im udac się do rzexni i zobaczyć na czym ten proceder polega.
  chyba, że są koszerni sami……

 6. t-n

  5 lutego 2018 at 17:28

  Co ze średniowiecznym, bestialskim i haniebnym ubojem rytualnym? Gdybyż ten wrażliwy Kaczyński zobaczył przerażone i płaczące ciele patrzące na przygotowania rzezaka. Ono wie. Potem zarzynane a następnie powoli (bardzo powoli) umierające w mękach….może by zmądrzał i nie była taki gudłajodopachoł

 7. m

  5 lutego 2018 at 19:05

  Zdecydowałem się na ten symboliczny protest ze względu na skalę i masowość antypolskich ataków w Izraelu (…) W sytuacji, gdy w Izraelu trwa polakożercza histeria i Polakom przypisuje się współodpowiedzialność za Holokaust, izraelska dziennikarka – Lahav Harkov – 14 razy wpisuje na Twitterze frazę ‘polish death camps’, a w sieci na masową skalę rozsyłana jest grafika szkalująca Polskę, ambasada Izraela wydaje oświadczenie, w którym odnotowuje „falę ataków o podłożu antysemickim”, jaka rzekomo zaistniała w polskich mediach
  —pisze w liście do izraelskiej ambasady Janusz Sujecki, varsavianista żydowskiego pochodzenia, tłumacząc swoją decyzję o oddaniu wyróżnienia, które 20 lat temu otrzymał od ambasadora Izraela.
  https://wpolityce.pl/polityka/380042-dostal-wyroznienie-za-ochrone-zabytkow-kultury-zydowskiej-w-polsce-dzis-je-zwraca-sujecki-powodem-masowosc-antypolskich-atakow

 8. klioes vel pislamista

  5 lutego 2018 at 21:42

  Na ustawę likwidującą w fermy zwierząt futerkowych

  Kot Jarka ocalony!
  Nie będzie nikt futrzaków
  Zabijać w Polsce…. Tony
  Już zbędne są przysmaków,
  Które norki jadały.
  (Gdy koty głodowały!)

  Choć pracę wielu straci,
  To czapkę z Jarka kota
  Zrobić się nie opłaci…
  Humanizm niech hołota
  Pozna; „humanizm nowy”.
  Bo cierpieć mogą krowy:

  Bo ubój rytualny
  Jarkowi nie przeszkadza.
  Z Żydami kolokwialny
  Jest on i jego władza.
  Moralna gdzież rozterka?
  Ach, krowom brak futerka!…

 9. Barbara

  5 lutego 2018 at 23:22

  Następna zdrada rządzących. Branża futerkowa w Polsce druga w Europie, trzecia na świecie – to, co dobre trzeba zniszczyć, tak działają kolejne rządy w Polsce. Paniusie (nigdy bym nie pomyślała, że europoseł Wiśniewska jest taka „mądra”) i panowie plujący na to, co polskie – czy noszą buty, torebki, portfele ze sztucznych skóropodobnych tworzyw, czy aby kanapy w swoich domach i apartamentach służbowych, również tych europejskich, mają sztuczne? Czyż nie pożerają na co dzień białka mięsnego? Gdzie ich empatia do ludzi mieszkających na terenach, gdzie temperatura dochodzi do minus kilkudziesięciu stopni – w czym ci ludzie (w tym dzieci) mają chodzić ubrani? A jeżeli europejscy wojownicy wszystko mają sztuczne, to są winni niesamowitej degradacji środowiska na świecie (patrz: zatrute rzeki i ziemia w Chinach).
  Takie zagraniczne występy posłów przeciw własnej Ojczyźnie winy być ścigane z urzędu przez prokuraturę polską.

 10. zbyszek

  8 lutego 2018 at 18:55

  Przegraja wybory samorzadowe i bedzie ………….Tak jakby chial Kaczynski przegrac te wybory

 11. rozczarowana

  9 lutego 2018 at 14:11

  Rydzyk ma racje, szkoda, ze Episkopat nie potepil pisowskiej postawy wobec aborcji. umyli rece

 12. Za

  9 lutego 2018 at 21:13

  Brawo Panie Jarosławie. Dość tego zwyrodnialstwa i hipokryzji. Od czegoś należało zacząć. Dobrze, że od tego. Czekamy na kolejny ruch w obronie wszystkich istot, szczególnie tych maltretowanych i zabijanych przez katolicko-bolszewickie bestie ludzkie. Czekamy na kolejny ruch w obronie naszej Matki Ziemi.

  • agawa

   12 lutego 2018 at 01:44

   A co Jarek na rytualny (bestialski) ubój bydła ? Nie no raczej ty jesteś ZA, bo przecież żyd jeść coś musi

 13. Edward

  10 lutego 2018 at 15:28

  Zgadzam się,ze Kaczyński zachowuje się jak hipokryta.K.M.to lamusa.

 14. Darek

  10 lutego 2018 at 15:30

  Cieszę się,że o.Rydzyk przejrzał.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra