Z zagranicy

Szwajcarski sąd, rzekomo DLA DOBRA DZIECKA, oddał je… GEJOM!

Sąd w kantonie Sankt Gallen podjął decyzję o uznaniu dwóch mężczyzn prawnymi rodzicami dziecka urodzonego przez surogatkę z USA.

 

Dziecko zostało poczęte z komórek jajowych anonimowej dawczyni oraz nasienia jednego z mężczyzn domagającego się ojcostwa, a następnie urodzone przez kobietę z Kalifornii. Sąd w USA przyjął zrzeczenie się praw rodzicielskich przez nią i jej męża, a następnie przyznał je parze szwajcarskich gejów.

 

Urzędy europejskiego kraju nie chciały zaakceptować takiego stanu rzeczy i zwróciły się o rozstrzygnięcie do sądu.

 

Ten uznał, że mimo faktu iż korzystanie z usług surogatek jest w Szwajcarii zabronione, mężczyźni mogą być uznanymi za rodziców dziecka. Decyzja ta została uzasadniona "dobrem dziecka" jako najważniejszą rzeczą. Jest to historyczne rozstrzygnięcie w szwajcarskim wymiarze sprawiedliwości.

 

 

Teraz władze Departamentu Sprawiedliwości mogą odwołać się jeszcze od tego wyroku do Sądu Najwyższego.

 

Jakub Klimkowicz

za: thelocal.ch i swissinfo.ch

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra