Z zagranicy

Macron chce utworzenia europejskich sił obronnych

Emmanuel Macron, na spotkaniu z ambasadorami francuskimi w Paryżu, wyraził nadzieję, że jednak powstaną europejskie siły obronne, bo na USA nie można polegać. Projekt ten wraca, jak bumerang i upada.

Powstanie takiej armii byłoby kolejnym krokiem stworzenia z UE superpaństwa. Byłoby to też dodatkowe narzędzie do dyscyplinowania niepokornych krajów jak Polska. W razie braku „praworządności” takie siły mogłyby interweniować.

Liczenie, że nawet gdyby powstały, przyszłyby z pomocą Polsce w ramach konfliktu zbrojnego jest mrzonką, do której nie należy się przywiązywać.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. piotr p

  29 sierpnia 2018 at 09:07

  Taka armia miałaby chronić rządzących przed rzdzonymi.

 2. Soroka

  29 sierpnia 2018 at 09:17

  Chciałby znowu walczyć do ostatniego Polaka?

 3. ziemianka

  29 sierpnia 2018 at 19:26

  Macron to brzmi jak Napoleon, czyżby marzenia imperialne powracały?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra