Z kraju

Jan Bodakowski: „Protestancki marsz dla Jezusa” z flagami państwa Izrael [WIDEO]

Jan Bodakowski, reporter Prawy.TV, jak zwykle był na miejscu. Tym razem przez Warszawę przeszedł kolejny już Marsz dla Jezusa z transparentami o chrześcijańskich hasłach jak np. „Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem”.

„Zaufaj Jezusowi” i „Jezus Cię kocha”

– takie koszulki nosili uczestnicy Marszu.

Zdaniem Bodakowskiego wyczuwalny był duch tzw. ekumenizmu czy nawet synkretyzmu.

Mile widziane były też niechrześcijańskie symbole jak np. flaga państwa Izrael z wizerunkiem menory.

„Celem Marszu jest wywyższenie imienia Pana Jezusa Chrystusa”

– piszą z kolei organizatorzy Marszu dla Jezusa, dla których zapewne flagi Izraela wpisują się w judaistyczną genezę chrześcijaństwa.

Takie podejście kontestował m.in. śp. ks. prof. Michał Poradowski w książce „Talmud czy Biblia” wskazując, że moniści, a nie judaiści stanowili korzenie Kościoła chrystusowego w Starym Testamencie.

RW/JB/Prawy.TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

27 komentarzy

27 Komentarzy

 1. Soroka

  1 września 2018 at 19:28

  Protestantyzm, to chrześcijaństwo kulturowe.

  • GG.

   2 września 2018 at 10:51

   .
   To jest znacznie ciekawszy dla Polaków-Słowian temat:
   .
   .
   CEZARY MECH WZYWA DO PODNIESIENIA PŁAC POLAKOM ZAMIAST ŚCIĄGANIA IMIGRANTÓW
   https://kresy.pl/wydarzenia/gospodarka/cezary-mech-wzywa-do-podniesienia-plac-polakom-zamiast-sciagania-imigrantow/ (02.08.2018).
   .
   .

   • veritatis

    3 września 2018 at 05:20

    Jak podniosą płace w Polsce to przy obowiązkowych otwartych granicach w eurokołchozie i rządach TARGOWICY POPIS zjedzie się tu cały multi-kulturowy świat. Zacznij myśleć bo Mechy itp. mają w du*ie homogeniczność narodową. Należy odrzucić myślenie konsumpcjonistyczne, zacząć żyć gospodarnie i wybierać do rządów Polaków katolików zamiast zdrajców. I Polska może odzyska suwerenność polityczną, gospodarczą i społeczną.

    • GG.

     3 września 2018 at 10:54

     .
     GŁUPOTY OPOWIADASZ !
     .
     Pewnie zarabiasz dużo ponad medianę, albo żyjesz na garnuszku mamusi.
     .
     Suwerennością się nie najesz, o czym już Polacy-Słowianie przekonali się w 20-leciu międzywojennym, a obecnie godne życie bez odpowiedniej ilości pieniędzy JEST NIEMOŻLIWE, bo większość ludności żyje w miastach i nie ma rodziny na wsi.
     .
     Należy odrzucić twoje głupie myślenie. Polacy-Słowianie nie chcą już dłużej się poświęcać (dla sanacji, komuny i eurofederastów).
     .
     Kto nie daje Polakom-Słowianom GODNIE ŻYĆ w Polsce – ten działa na szkodę narodu polskiego.
     .
     Chcecie suwerenności? – Zabezpieczcie najpierw każdemu Polakowi-Słowianinowi prawo do życia na swojej ziemi na wsi i zajmowania się rolnictwem (przydziały ziemi, krów, drewna na budowę gospodarstwa) – i to tak samodzielnie i samorządnie, żeby żaden urzędnik polski czy zagraniczny się nie wp…ł.
     .
     A potem się możecie mądrzyć w innych kwestiach.
     .
     .

  • frate

   2 września 2018 at 13:59

   Nie wycierajcie sobie żydowskie sekciarskie ścierwa swoich zdradzieckim mórd naszą świętą wiarą katolicką, bo do niej nie należycie!!! Wolelibyśmy śmierć ponieść niż do waszej przestępczej pedofilskiej oraganizacji należec!!! NIGDY NAS NIE ZWYCIĘŻCIE!!!

   • beat

    5 września 2018 at 12:08

    slownictwo twoje nie swiadczy ze jestes Katolikiem

  • Soplica

   7 września 2018 at 09:36

   Głupota to zanik procesów poznawczych.

 2. Marian

  1 września 2018 at 19:56

  Raz w życiu byłem na takim marszu i postanowiłem sobie, że będzie to ostatni raz.
  I właśnie z obawy o wysyp takich marszów zostałem przeciwnikiem tzw. dochodu podstawowego, bo różni próżniacy mając zapewnione koryto będę manifestować, a to w obronie fashismu, a to przeciwko niemu, a to będzie marsz dla Jezusa, a to dla tzw. konstytucji. – I tak w koło macieju, byle nie robić nic pożytecznego, a tylko eksponować swoją głupią facjatę na widok publiczny.

  • GG.

   2 września 2018 at 01:38

   .
   „Cezary Mech: musimy się wyrwać z pułapki niskich wynagrodzeń
   .
   – W interesie koncernów zagranicznych jest, żebyśmy byli miejscem, gdzie produkcja różnych podzespołów odbywa się przy możliwie jak najniższych wynagrodzeniach. I niewątpliwie jest presja na to, żeby taka sytuacja nadal była utrzymywana. Jednak w interesie Polski nie jest dalsze hamowanie wynagrodzeń, tylko pozwolenie na ich wzrost – zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Cezary Mech, były wiceminister finansów.”
   .
   Źródło: https://finanse.wnp.pl/cezary-mech-musimy-sie-wyrwac-z-pulapki-niskich-wynagrodzen,327845_1_0_0.html (30.07.2018).
   .
   .

   • JARO

    2 września 2018 at 06:37

    z tego co pamiętam Cezary Mech był już u władzy – i co wtedy dla tego tematu zrobił? a poza tym, co ten komentarz ma wspólnego z artykułem? opamiętaj się Waść i daj sobie na wstrzymanie; nie stosuj środków pobudzających; idź na spacer, pobiegaj, wyprowadź psa, wynieś śmieci, wytrzep dywan; ale, myślę, że prosimy Cię wszyscy, odejdź na dłuższą chwilę od monitora i klawiatury;

 3. hipertracker

  1 września 2018 at 20:06

  Nie moniści a mozaiści, macie błąd w artykule.

 4. Kwal

  1 września 2018 at 21:43

  Żydzi na Jezusa Chrystusa nie mogą patrzeć…a ten cymbał który niesie flagę Izraela to schizofrenik….

  • gazetawarszawska.com

   2 września 2018 at 10:20

   1-Co za hańba! Żenada, absolutny brak wstydu! 2-Przerażająca prostytucja polskiej młodzieży, plugawienie Polski.

  • Rabarbar

   12 października 2018 at 15:05

   A nie słyszałeś o żydach mesjanistycznych?

 5. banita

  2 września 2018 at 07:00

  To tylko kolejny dowód jak protestanci są daleko od nauczania Jezusa. Dowód na to jak z zeświecczyli religię, czego żadnym lewicowcom się nie udało. Dlatego kraje protestanckie takie jak np Szwecja, czy Holandia tak a nie inaczej skończyły. Ludzie niosący flagi Izraela, flagi które istnieją dopiero od kilkudziesięciu lat, nie mają pojęcia o swojej religii. Nie odróżniają Izraelitów od Izraelczyków. Ba nawet nie rozumieją że niosą flagi zaciekłych wrogów Jezusa. I nasuwa się pytanie czy aby na pewno to był „Marsz dla Jezusa”.

  • Kwal

   2 września 2018 at 09:13

   Jest dokładnie tak jak napisałeś…

 6. Tomasz

  2 września 2018 at 08:00

  To jest nowa szlachta z Izraela która będzie sprawowała władzę w kondominium Niemiecko-Rosyjskim pod żydowskim zarządem powierniczym ,Protstantyzm to zjudeizowane chrześcijaństwo to jest herezja potępiona przez Świętą Matkę Kościół,

 7. gazetawarszawska.com

  2 września 2018 at 10:24

  Niewolnictwo, kontrola broni i żydowskie elity.

 8. gazetawarszawska.com

  2 września 2018 at 10:27

  1-„Krew jego na nas i na nasze dzieci. 2-Świadectwo świadka Zmartwychwstania Chrystusa.

 9. rychu

  2 września 2018 at 11:08

  Oglupili ameryke teazn beda oglupiac Polske

 10. Piotrx

  2 września 2018 at 20:31

  „Takie podejście kontestował m.in. śp. ks. prof. Michał Poradowski w książce „Talmud czy Biblia” wskazując, że moniści, a nie judaiści stanowili korzenie Kościoła chrystusowego w Starym Testamencie.”

  Po pierwsze jeśli już to nie moniści tylko mozaiści

  A po drugie jak napisał w tej książeczce ks.prof M.Poradowski prawdziwym i jedynym „korzeniem” chrześcijaństwa jest sam Jezus Chrystus:

  „Chrześcijaństwo jako religia nie ma i nie może mieć żadnych „korzeni”, poza tym jednym, którym jest Najwyższy i Jedyny Kapłan Jezus Chrystus, Syn Boży”

  ks. prof. Michał Poradowski „Talmud czy Biblia” :

  „Chrześcijaństwo jako religia jest absolutną i radykalną nowością, będąc daną ludzkości przez Boga-Ojca przez pośrednictwo Boga-Syna, Jezusa Chrystusa. Przychodzi więc z Chrystusem, jako uzupełnienie i pełnia Objawienia i nie tylko przez nauczanie Jezusa z Nazaretu, ale przede wszystkim przez samą osobę Chrystusa Pana jako Słowo Wcielone. To nie tylko nauka Jezusa Chrystusa jest pełnią Objawienia, ale przede wszystkim sam Chrystus Pan jest pełnią Objawienia jako Słowo Boże.

  Stąd też Chrześcijaństwo jako religia nie ma i nie może mieć żadnych „korzeni”, poza tym jednym, którym jest Najwyższy i Jedyny Kapłan Jezus Chrystus, Syn Boży.

  (…) Zresztą , teologia chrześcijańska oparta jest nie tylko na Biblii czyli Starym i Nowym Testamencie , ale także na filozofii grecko-rzymskiej, zwłaszcza tej , która tak wspaniale rozkwitła właśnie dzięki nauce Chrystusa Pana , który sam siebie utożsamiał z Prawdą, z Miłością i ze Sprawiedliwością, zaspokajając w ten sposób najżarliwsze życzenia prawego człowieka , stworzonego na obraz i podobieństwo Boga. Szukając Prawdy, stale praktykując Miłość i Sprawiedliwość, każdy chrześcijanin nie tylko doskonalił się osobiście, ale także przyczynił się do budowania nowej, bo chrześcijańskiej cywilizacji, jakże różnej od wszelkich dawnych. Stąd też Chrześcijaństwo nigdy nie ograniczało się wyłącznie do kultu, do nabożeństw i praktyk wyłącznie religijnych, ale rozciągało, się na całe życie ludzkie, osobiste i społeczne. Powstała więc „kultura czynu”, przed tym prawie nieznana, a rozciągająca się na wszystkie dziedziny działalności ludzkiej, szukającej doskonałości, piękna, dobra, prawdy, sprawiedliwości, a przede wszystkim miłości Boga i bliźniego .”

 11. Piotrx

  2 września 2018 at 20:43

  „Zaufaj Jezusowi” i „Jezus Cię kocha”

  Wymowny jest też też brak odniesienia do Jezusa Chrystusa – dominuje tylko samo słowo „Jezus”

  W innym miejscu ks. prof. M.Poradowski pisze:

  „…Innym objawem protestantyzacji katolicyzmu jest moda w teologii i katechizacji na tzw. „Jezusanizm”, czyli tendencja nie używania wyrażenia „Chrystus” czy „Jezus Chrystus”, lecz tylko Jezus. W ten sposób zastępuje się „Chrystologię” „Jezusologią”.

  Sprawa ta jest wielkiej wagi, gdyż „Chrystologia” zajmuje się Chrystusem Panem i jest związana z Mesjaszem-Zbawicielem i z Wcieleniem Słowa Bożego, natomiast „Jezusologią” zajmuje się tylko Jezusem z Nazaretu.

  Imię „Chrystusa” (Namaszczonego) może nosić tylko oczekiwany w Starym Testamencie Mesjasz-Zbawiciel, podczas gdy imię Jezusa może nosić ktokolwiek (w Hiszpanii jest to imię bardzo powszechne). Nadto, dla chrześcijan Chrystus to nie tylko przyobiecany Mesjasz-Zbawiciel, ale to Słowo, Druga Osoba Trójcy Przenajświętszej, wcielone we wnętrznościach Najświętszej Dziewicy Bogarodzicy. Porzucając termin „Chrystus”, porzuca się „Chrystologię”, jako naukę teologiczną o Bogu-Człowieku, o Słowie Wcielonym i zastępuje się ją błahą i płytką „Jezusologią”, czyli biografią człowieka z Nazaretu.

  Jest to stara postawa żydowska, przyjęta od dawna przez niektóre sekty protestanckie. Otóż ta niecna i podstępna postawa walki z bóstwem Chrystusa Pana przeszła ostatnio do Kościoła katolickiego i przejawia się przede wszystkim w tendencyjnych katechizmach, które tylko mówią o Jezusie, ale nigdy o Chrystusie. A stąd już prosta droga do opuszczania w katechizmach wszystkiego na temat Wcielenia, czy dwóch natur w jednej osobie Chrystusa Pana, ludzkiej i boskiej, stąd też i przemilczanie iż Najświętsza Dziewica jest Bogarodzicą i przedstawianie Jej tylko jako Marii, „matki cieśli z Nazaretu”.

  A skoro w katechizmie znika boskość Chrystusa Pana, gdyż jest mowa tylko o „Jezusie”, nie ma podstaw do wspominania Trójcy Przenajświętszej, a więc chrześcijaństwo sprowadza się do monoteizmu żydowskiego. Jest to więc powrót do arianizmu, który przecież był herezją żydowską, inspirowaną przez Talmud. Bo źródło „Jezusonizmu” jest właśnie w Talmudzie, skąd przeszło do protestantyzmu, a dziś z protestantyzmu przechodzi do teologii i katechezy katolickiej. ….”

  • Leszek1

   7 września 2018 at 01:39

   Wspanialy komentarz, oswietlajacy sprawy fundamentalne i jakze potrzebne przecietnemu katolikowi.
   Mnie zaden ksiadz nie wyjasnil dlaczego mowimy „Jezus Chrystus”.
   Dziekuje.

 12. Dnnghb e

  1 maja 2020 at 11:47

  Qkxuqx nqadyz Buy viagra internet

 13. buy real cialis online

  20 maja 2020 at 04:36

  Vpmxiu cqxvfz Order viagra where to buy cialis online

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra