Z zagranicy

Obama sfinansuje paradę gejów i koncert Lady Gagi?

Mimo olbrzymiego deficytu i problemów gospodarczych kraju, administracja Baracka Obamy postanowiła utworzyć specjalny fundusz, którego celem będzie finansowanie działań mających na celu walkę z „dyskryminacją” homoseksualistów na całym świecie.

Władze USA przekażą 3 miliony dolarów na rzecz Globalnego Funduszu Równości. Z pieniędzy będą mogły korzystać organizacje walczące o tzw. "prawa gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów".

– Jestem głęboko zaniepokojony przemocą i dyskryminacją skierowaną wobec osób należących do grup LGBT na całym świecie – uzasadnił przekazanie budżetowych środków amerykański prezydent. – Bycie gejem nie jest wymysłem Zachodu. Taka jest ludzka natura – popierała go Sekretarz Stanu, Hilary Clinton.

Jednocześnie przedstawiciele władz USA zapewniają, że walka z dyskryminacją homoseksualistów, będzie jednym z priorytetów ich dyplomacji i nie ograniczy się tylko do wsparcia finansowego. Aktywnie działać na jej rzecz mają także zagraniczne placówki i urzędy Stanów Zjednoczonych.

Barack Obama ostrzega także państwa łamiące prawa osób homoseksualnych. Jeżeli nie zaprzestaną one nieakceptowanych przez amerykańskiego prezydenta praktyk, będą musiały się liczyć z cięciami przekazywanego im przez USA wsparcia.

Prezydent USA wyraził też chęć udzielenia indywidualnej pomocy osobom prześladowanym ze względu na swoją orientację. Zasygnalizował nawet możliwość uzyskania przez nie azylu w Stanach Zjednoczonych.

Komentatorzy zauważają jednak, że wytyczne dotyczące możliwości wykorzystania przekazanych przez administrację Obamy środków, dają bardzo szerokie możliwości interpretacji. Zgodnie z nimi, pieniądze te mogą trafić zarówno do organizacji politycznych działających w poszczególnych państwach przeciwko zapisom prawnym definiującym małżeństwa jako związek kobiety i mężczyzny, zostać przeznaczone na sfinansowanie gejowskich parad czy też na zagraniczne koncerty promującej "tolerancję" Lady Gagi.

Kuba Klimkowicz
Źródło: AP, LifeSiteNews

fot. sxc.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra