PRAWY.TV

Egzorcysta przestrzega przed promowanym przez media katolickie dokumentem o pseudo egzorcyzmach [WIDEO]

Po pokazie prasowym dokumentalnego filmu „Uwolnij mnie”, który według dystrybutorów ma pokazywać katolickie egzorcyzmy, przed filmem tym przestrzegał egzorcysta z Warszawy księdza Andrzej Grefkowicza, i księdz dr Andrzeja Kobylińskiego (wykładowce UKSW zajmującego się patologią pentekostalizacji Kościoła katolickiego). Wypowiedzi duchownych można obejrzeć na kanale You Tube portalu Prawy.pl.

Egzorcysta ks Grefkowicz krytycznie o filmie „Uwolnij mnie” o pseudo egzorcyzmach:

Ks prof Kobyliński krytycznie o filmie „Uwolnij mnie”:

Dystrybutor filmu (nad którym patronat prasowy rozciągnęły takie katolickie media jak: miesięcznik Egzorcysta, miesięcznik Civitas Christiana, KAI, Profeto.pl, Misyjne.pl, Republika, tysol.pl, radio Via, radio eM, Tygodnik eM, radio Profeto, Katolicka Bydgoszcz, Radio Warszawa) twierdzi, że dokument „Uwolnij mnie” to „zwycięzca w konkursie „Horyzonty” na festiwalu w Wenecji”, film ukazujący „wysiłki kapłanów na Sycylii, próbujących nadążyć za rosnącym globalnym zapotrzebowaniem na egzorcyzmy kościelne”.

Według dystrybutora, dokument „Uwolnij mnie” „pokazujący spotkania słynnego, włoskiego egzorcysty ojca Cataldo Migliazzo z opętanymi. Dokument odkrywa mistycyzm i siłę egzorcyzmów oraz rolę, jaką odgrywają we współczesnym społeczeństwie, poszukującym lekarstwa na różne dolegliwości, czy to fizyczne, umysłowe czy duchowe”.

W rzeczywistości, jak pisałem w swojej relacji z pokazu prasowego na portalu Fronda, „to co można zobaczyć w dokumencie „Uwolnij mnie” (…) jest po prostu przerażające, i jest wodą na młyn lewicowców domagających się zakazu egzorcyzmów (…) – zdaniem lewicowców podczas egzorcyzmów osoby zaburzone psychicznie są dręczone, poniżane, a nawet moletowane seksualnie”.

W swojej relacji na portalu Fronda stwierdziłem, że „Uwolnij mnie” „przedstawiający rzekome egzorcyzmy, a w rzeczywistości patologiczne zachowania franciszkanów z Sycylii” w rzeczywistości „rzekome egzorcyzmy przedstawiane w filmie, nie mające nic wspólnego z katolickim rytem egzorcyzmów, są zaś jakąś posoborową groteskową patologią, polegają między innymi na tym, że rzekomy egzorcysta szarpie za włosy rzekomo opętaną, jest ona przyduszana do podłogi, pomocnicy egzorcysty wciskają ludziom w twarze krucyfiksy. Zachowania pomocników rzekomego egzorcysty mają ewidentnie perwersyjny charakter. W jednej z scen filmu perwersyjnie uśmiechnięty pomocnik rzekomego egzorcysty wpycha szmatę w usta młodej atrakcyjnej rzekomo opętanej dziewczynie i mówi coś w stylu „chcesz się zabawić, to się zabawimy”. Pomocnicy rzekomego egzorcysty w czasie rzekomych egzorcyzmów polewają wodą i obsypują solą rzekomych opętanych. Sól nie jest wykorzystywana symbolicznie, w jednym z rytuałów zakonnik rzuca w twarz wijącej się dziewczyny, trzymanej przez pomocników, z pół kilo soli. W innej scenie dokumentu zakonnik, kłóci się ze swoją pomocnicą w czasie rytuału o stopień opętania”.

W swojej relacji na Frondzie wskazałem, że „w filmie nie ma żadnych ważnych informacji o tym jakie są zagrożenia duchowe. Nie ma ukazanych prawdziwych katolickich egzorcyzmów. Widz epatowany jest widokiem jakiś biednych chorych psychicznie ludzi (ukazywanie osób cierpiących na zaburzenia jest nieetyczne). Z ważnego tematu zrobiony jest groteskowy cyrk”.

Pomimo samozadowolenia dystrybutora, wspieranego przez media katolickie, który uważa, że jego film przekona ludzi do tego, że demony są prawdziwe, moim zdaniem dokument „Uwolnij mnie” będzie ogromnym wsparciem dla lewicowej akcji na rzecz zakazu egzorcyzmów.

Skoordynowana akcja lewicy na rzecz zakazu egzorcyzmów poprzedziła antyklerykalną kampanie nienawiści mającą wmówić Polakom, że duchowni to pedofile. Akcja na rzecz zakazu egzorcyzmów nie miała jednak takiego oddźwięku jak oskarżenia o rzekomą pedofile. Zapewne na fali zainteresowania kinowym filmem „Kler” lewica powróci do akcji na rzec zakazu egzorcyzmów, i dokument promowany przez katolickie media bardzo jej w tym pomoże.

W ramach skoordynowanej akcji lewicy na rzecz zakazu egzorcyzmów na łamach lewicowego portalu „Krytyka Polityczna” ukazał się wywiad „Naga, związana, obmacana. Egzorcyzmy po polsku” przeprowadzony przez Agatę Diduszko-Zyglewską z adwokatem i autorem książek o rzekomych skandalach seksualnych w Kościele Arturem Nowakiem.

Jak pisałem na łamach portalu Fronda o skoordynowanej akcji lewicy na rzecz zakazu egzorcyzmów, „zdaniem Artura Nowaka „od pewnego czasu w Polsce moda na egzorcyzmy staje się coraz bardziej powszechna. A ludzie nie uświadamiają sobie, jaki dramat spotyka młodych ludzi, którzy są im poddawani”. Według rozmówcy „Krytyki Politycznej” ofiarami rzekomo zbrodniczych egzorcyzmów padają nastolatki, które powinny trafiać do psychologów. W opinii Artura Nowaka Dzieci „w ręce egzorcystów wpychają je rodzice. W wielu polskich rodzinach przekaz z ambony znaczy więcej niż zdrowy rozsądek”, a dzieci padają ofiarą manipulacji i indoktrynacji ze strony duchownych na lekcjach religii. Nad samymi egzorcyzmami państwo kontroli nie ma”. Ewidentnym celem lewicy jest więc wprowadzanie zakazu egzorcyzmów, lekcji religii, i poddanie kontroli urzędników tego co się dzieje w kościołach.

Jak informowałem na łamach portalu Fronda „Artur Nowak w swej wypowiedzi dla lewicowego portalu stwierdza, że w czasie egzorcyzmów ma miejsce „krępowanie nago, podduszanie, dotykanie miejsc intymnych, egzorcyzmy grupowe, niemal praktyki sadystyczne. (…) W ocenie rozmówcy lewicowego portalu 150 egzorcystów może dręczyć „rocznie nawet kilkadziesiąt tysięcy osób”. Zbrodniczej działalności kleru katolickiego ma sprzyjać, to, „że zgodnie z kościelnymi wytycznymi egzorcyzmy mają się odbywać w miejscach ustronnych, nie wolno rejestrować ich przebiegu, nie mogą w nich uczestniczyć osoby postronne”. (…) Rozmówca lewicowego portalu twierdzi, że egzorcyści stosują, prócz dręczenia salcesonem wegan, także takie tortury jak i seksualne molestowanie jak „podtapianie wodą święconą wlewaną do gardła, wcieranie świętych olejów w intymne części ciała”. (…) Rozmówca lewicowego portalu deklaruje „państwo powinno zwalczać to zjawisko i obciążać instytucjonalną odpowiedzialnością Kościół jako pracodawcę egzorcystów. Ewidentnie zachodzi tu odpowiedzialność osoby prawnej”.

Wszyscy ci którzy w mediach popularnych spotkali się z tymi lewicowymi argumentami na rzecz zakazu egzorcyzmów, i uważali je za przesadzone i niewiarygodne, po obejrzeniu dokumentu „Uwolnij nie”, z racji na to, że jest on promowany przez media katolickie, a nie lewicowe, mogą uznać, wstrząśnięci nagraniami patologii wyczynianych przez włoskich franciszkanów patologii (nie mających nic wspólnego z egzorcyzmami), że może jest trochę prawdy w lewicowych sensacyjnych opowieściach na temat egzorcyzmów w Polsce.

AUTOR TEKSTU I FILMU: JAN BODAKOWSKI

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. RTS

  12 października 2018 at 17:42

  jeśli dochodzi do molestowanie chłopców, ministrantów przez kapłana to jest to naganne i trzeba tępić wyciąć z kościoła chwasta!! lewicowcy, postępowcy pieją o pedofilii w kościele piętnują!!ale przecież taki kapłan co molestuje ministrantów to zwykły pedał ich ziom z lgtbq i gdy taki zbok jest „cywilem” to im to już w zupełności nie przeszkadza,nie piętnują nie nagłaśniają, to taka lewicowa kołtuneria, ciemnogród, HIPOKRYZJA!!!

 2. Egzorcysta

  12 października 2018 at 23:20

  O…”Egzorcysta” uzurpuje sobie jedynie sluszne prawo, do jedynie slusznych swoich uslug? Kazdy prawy czlowiek, majacy odrobine madrosci, juz wie , ze skoro tak, to nad „Egzorcysta” nalezaloby przprowadzic egzorcyzmy.
  Ciekawe czy umieja wypedzac demona glupoty ludzkiej, moze wyprobuja na lewakach co im z tego wyjdzie, lewacki demon glupoty, opanowal caly knesejm,wiec maja pole do popisu i moga wybierac skolko godno, ja bym zaczal od najgrozniejszych przypadkow, od poslicy szuring-wielgus, budki, szmidki, szczerbatego, i innych bedacych na poczatku rozwoju duchowego opanowanych przez syjonizm i satanizm, albo to tylko schozofrenia bezobjawowa.

 3. dissertation help

  15 października 2018 at 10:05

  I understand that you are endeavoring to indicate how these cutting edge variations are minimal more than varnished variants of antiquated theories covered with layers of sciencey-sounding doublespeak. I was extremely endeavoring to point out that not all things base on or inspired by ancient philosophy; obviously, neither does it make it brilliant.

 4. www.webroot.com/safe

  16 października 2018 at 11:35

  Webroot is a protection software solution that communicates with the cloud avoiding the hassle to manage the signature updates to deploy. for office setup visit office.com/setup

 5. Business HND Assignments

  18 października 2018 at 08:55

  Respect your points which you are mentioned in this article which has more worthy information and good points about against a Catholic documentation. I have just noted some main points from here and which will help me when I will give presentation about catholic documentation. If anyone have more info about it so shared with me because I want a huge details about it.

 6. https://writecheapessay.com/

  18 października 2018 at 15:53

  I noticed lot of us going back and forth saying Satan is indeed Lucifer, while other say Satan is not Lucifer.. I was thinking surely Exorcist probably asked the Demons if Satan were once name Lucifer

 7. Double Glazing Wealdstone

  18 października 2018 at 23:45

  Why some peoples aren’t like catholic I don’t know, may someone tell me about this matter that what the reason behind it? I don’t have much time to read about in detail if anybody give answer here in short.

 8. Essay Writing Help

  20 października 2018 at 12:56

  My first year was 2.2mil, no store deducted, 25 showing hour weeks, and office shuts down at 7:30om (simply our office yet late evenings suck and everybody included is worn out). Additionally I got 14 occasions.

 9. phd dissertation writing service

  29 października 2018 at 05:20

  Excellently written article, if only all writtens offered the same level of content as you, the internet would be a much better place.

 10. fireboy and watergirl

  16 listopada 2018 at 07:13

  There are very different control for http://fireboywatergirl.me game fireboy uses the arrow keys to move while watergirl uses the A, W, D keys to move around, and it is also possible for players to move on this game for better way.

 11. KarenHill

  13 sierpnia 2020 at 18:49

  Thanks for this informative content. It’s really good. Actually, I want to share some thoughts and reviews about an quality affiliate program on https://quality-essay.com/affiliate.html

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra